Mustvee juubelis on kultuurilembust ja särtsakust

1938. aasta 1. mail sai Mustvee linnaõigused. Peipsi pealinna kaheksakümne aasta juubelit tähistatakse mitmete sündmustega, kus rõhutatakse paikkonna traditsioone, tutvustakse kultuurilugu, pakutakse mitmekülgset meelelahutust.

Mustvee juubelipidustused saavad alguse 2. mail  kultuurikeskuse juures pargis. „Kokkutulnuid tervitab Mustvee valda külastav Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Kontserdil musitseerivad Ivo Linna ja Antti Kammiste. Kostitatakse sünnipäevatordiga.

7. mail esineb kultuurikeskuses rahvamuusikaansambel „Soroka” Nižni Novgorodist.

12. mail peetakse aga traditsioonilist kevadlaata, kus esitleme ka Mustvee laada uut sümboolikat, valminud on ka laada lipp. Tavakohaselt on laadal silmapaitavalt rikkalik taimevalik. Sündmusel lehvib viimaseid päevi ka Mustvee linna lipp. 12. mail on kultuurikeskuses Avinurme meeskoori kontsert,” rääkis Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

„Avame ka Anu Otsa fotonäituse „Mustvee linn 80”. Maikuu sündmustele paneb punkti suur lastepidu 31. mail kultuurikeskus pargis. Saab hüpata ja  hullata batuutidel. Turvalisustarkusi jagavad ning oma varustust ja tehnikat tutvustavad politseinikud ja piirivalvurid. Küpsetame pannkooke. Mustvee lapsed saavad ka uue, kauaoodatud mänguväljaku,” lisas ta.

12. juulil toimub aga sarjas Eesti Vabariik 100 ja Mustvee 80. sünnipäeva puhul ilmuva Mustveed tutvustava raamatu esitlus.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus