Mustvee jäärajavõistluse kujundasid ilm ning autode vembud

Mustvees peeti möödunud pühapäeval Peipsi järve jääl jäärajavõistluse teine etapp, kus kevadine päike muutis raja vesiseks ning seetõttu oli ka võistlus atraktiivne. 

Mustveesse oli kogunenud viiskümmend viis sõitjat kuuest erinevast võistlusklassist. Algul plaaniti läbi viia ka nelikveoliste autode vabaklassivõistlus, kuid osalejate puudumise tõttu jäi see ära. Kuigi väljas valitsesid miinuskraadid, oli päikesepaiste sedavõrd intensiivne, et rajale tekkisid korralikud veesilmad, mis võistlejail kõvasti hoogu maha võtsid. Õnneks ei juhtunud nendele veetakistuste pärast sõitjatega õnnetusi.

Päeva kõige atraktiivsem sõit oli vabaklassis, kus meestele otsustas konkurentsi pakkuda tubli võidusõitja Inger Tuur, kes läks rajal nii uljaks, et kaotas oma juhitud Volkswagen Golfi üle kontrolli ja keeras auto katusele. Õnneks Inger ise viga ei saanud ning tunnistas isegi, et oli selle õnnetuse võimalusega arvestanud.

Noorte arvestuses osales neli noormeest, kellest oli kõige kiirem Karl Martin Volver. Teise koha sai Ülari Lilleorg, kes edestas Ülari Venti. Naistest oli kiireim Erika Teffo, kes edestas teise koha saanud Jaana Palmistot. Oma Golfiga rajal trikke teinud Inger Tuur pälvis naiste arvestuses kolmanda koha.

Tagaveoliste masinaklassis oli kiireim mees Heiki Kull, teise koha sai Kaido Kruus ja kolmanda Martin Goldberg. Esiveoliste masinaklassis oli kõige kiirem Jaanus Vallimäe. Teise koha saavutas Jaak Palmisto ja kolmanda poodiumikoha hõivas Alar Teffo.

Vabaklassis rebisid esikoha pärast Madis Uibo ja Marko Pärn. Võitluspaarist polnud sel korral õnne Marko Pärnal, kelle juhitud Opel Kadett kolmandas voorus käigukasti rikke tõttu raja äärde jäi. Siiski oli Pärn varem sõitnud nii head ajad, et sellest piisas teise koha saamiseks. Esikoha võttis Madis Uibo. Vabaklassi kolmas koht kuulus Virgo Baumanile.

Selleks aastaks on Mustvees Peipsi järvel jäärajavõistlused peetud. Siiski loodavad korraldajad, et saavad traditsiooni jätkata ka järgmisel aastal. “Loodame, et me ei ole ilmataadiga riidu läinud ja ta võimaldab meile sobivaid jää- ja ilmaolusid ka järgmisel hooajal,” ütlesid võistluse korraldajad.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus