Mustvee isetegevuslased pidasid kolme sünnipäeva

Kolme ansambli sünnipäevaõhtu avasõnad lausus õhtu juht, Mustvee kultuurikeskuse huvijuht Kalev Pärtelpoeg. Seejärel vaadati Diana Kononova slaidifilmi isetegevuskollektiivide tegevusest erinevatel aegadel. Kontserdiga alustas esimesena naisansambel, mille lauljad sisenesid saali, küünlad käes. ?Laulmine toob elurõõmu ja pakub vaheldust. Kui koos oleme, naerame ikka, ja mured jäävad selja taha,? lausus ansambli juhendaja, Mustvee muusikakooli kitarriõpetaja Reet Pappe. Tema sõnul on ansambli repertuaaris 50 laulu nii kodu- kui välismaa heliloojatelt.

20-aastaseks saanud Mustvee naiskoor Meeliko esines sünnipäevakontserdil mitmete tuntud lauludega, näiteks Peep Sarapiku ?Ta lendab mesipuu poole?. ?Varem oli Mustvees segakoor, kuid meeslauljate vähesuse tõttu moodustasime naiskoori. Koorile nimepaneku päeval istutasime Mustvee kultuurikeskuse parki tamme. Meie kooril pole jäänud vahele ühtegi üldlaulupidu. Varasematel laulupidudel käimine on saanud teoks peamiselt tänu Mustvee kultuurikeskuse endisele juhatajale Evdokia Abakanovale,? rääkis koorivanem ja asutajaliige Mare Kivimurd, kes hiljuti Eestimaa Rahvaliidu toetusel koorile oma lipu muretses. Koori ajaloo ja sündmused on põhjalikult kroonikasse kirja pannud laulja Anne Õunapuu.

?Meie laulunaistega on hea tööd teha. Koor vajaks aga ka uusi liikmeid,? ütles dirigent, Mustvee Vene Gümnaasiumi eesti keele ja muusikaõpetaja Jelena Put?kova.

Sünnipäevalastest noorim, viieaastaseks saanud rahvatantsuansambel esines samuti sisuka kavaga. Rahvatantsunaisi juhendab Maimu Karv.

Taidlejatel tuli vastu võtta rohkesti õnnitlusi. Tervituskontserdiga esines Mustvee puhkpilliorkester, mille dirigent, Mustvee linna aukodanik Valter Jaanus kinkis kõigile naiskoori lauljatele rätikud. Dirigendile sidus ta rätiku kaela isiklikult.

Mustvee Linnavalitsuse nimel õnnitles isetegevuslasi ja nende juhte linnavalitsuse liige Ene Krehhova, linnavolikogu nimel aga volikogu aseesimees Laidi Zaleke?ina, keda omakorda tänati selle eest, et ta Mustvee kultuurikeskuse endise kunstilise juhina taidluskollektiivide tegevusele kaasa on aidanud.

Igale naisansambli, naiskoori ja rahvatantsuansambli liikmele kinkisid lille Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova ja kunstiline juht Elle Palm. Marika Õunapuu, kes on kaastegev kõigis kolmes kollektiivis, kutsuti lilleõit vastu võtma kolmel korral.

?Mulle meeldib nii laulda kui tantsida. Nii saan energiat, mis aitab ka kodus reipam olla,? ütles aktiivne taidleja.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus