Mustvee gümnaasiumis tähistati Miku-Manni nädalat

Traditsiooniliselt on kõik Miku-Manni nädala päevad temaatilised ning eraldi üritused toimusid algklasside lastele ja suurematele õpilastele. Temaatilistel päevadel kandsid õpilased vastavat riietust, iga päev oli ka vastaval teemal viktoriin.

Algklasside õpilased tulid eelmisel esmaspäeval kooli Buratiino-muinasjutu tegelastena. Nad esinesid väikese eeskavaga ning mängisid mitmeid toredaid mänge. Suuremad õpilased esitasid samal ajal oma nägemuse eurolaulust. Samuti võistlesid nad muusika ja Eurovisiooni ajalugu käsitlevas viktoriinis.

Teisipäeval ilmus gümnaasiumi pisipere kooli mereröövlitena ning pärast esinemist näitasid lapsed, kui hästi nad tunnevad meie kodumaal elavaid loomi. Ülejäänud õpilased tulid külalistena Argentiinast. Esineti eeskavadega ning näidati oma tantsimisoskust.

Kesknädalal oli koolis spordipäev, algklasside õpilased võistlesid teatevõistlustel, kus tuli mängu panna kiirus, nupukus ja näpuosavus. Parimaks osutus neljas klass. Samal päeval nägi koolimajas liikumas sõjamehi- ja naisi kiviajast kosmoseajastuni välja. Ka vanemad õpilased ning õpetajateklass võistlesid teatevõistlustes, kus muuhulgas tuli kokku panna ka puzzlet.

Neljapäeval ilmusid kooli seiklusjuttude tegelased maalt ja merelt, kes esitasid oma stsenaariumi mõnest multifilmist, võisteldi ka muinasjututeemalises viktoriinis.

Nädala viimasel päeval tulid algklasside õpilased kooli pärdikuteks maskeeritult. Koos marsiti ka ahvide paraadil. Samal ajal oli ülejäänud kooliperel Tootsi-Teele päev, mis tähendas seda et kooli tuldi mõne tegelasena Kevade-raamatust. Huvijuht Kai Prii ütles, et kõige enam liikus haridusasutuses Tootse, Kiiri ja Teelesid.

Miku-Manni nädal kulmineeris Miku ja Manni valimisega, eraldi konkurss oli algklassiõpilastele ning suurematele. Väikestest sai Manni tiitli Gerly Gussarov esimesest klassist ning Miku tiitli Ainar Aruväli teisest klassist. Osalejad pidid end tutvustama, lugema luuletust või laulma, samuti tuli näidata valsi tantsimise oskust. Poisid pidid üles lugema võimalikult palju automarke ja tüdrukud lillesorte.

Vanematest õpilastest valiti Manniks Maris Jõgi ja Mikuks Ergo Nugis, kes mõlemad õpivad üheteistkümnendas klassis. Noored pidid näitama oma kõneosavust ja tantsima tangot, neiud pidid tegema valitud noormehele fantaasiasoengu, noormehed aga laulma kallimale serenaadi.

Kaheteistkümnendikke ürituse korraldamisel aidanud Kai Prii ütles et eelmisel nädalal venisid päevad üsna pikaks ning noored olid vaatamata rahulolule isegi natuke väsinud. “Nad isegi pisut rõõmustasid, et koolielu pöördub taas tavapärasesse rütmi ning kostüüme ei ole vaja enam kaasa tuua.”

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus