Mustvee elanikud on hädas hulkuvate koertega

Möödunud nädalal kirjutas Vooremaa toimetusele kirja murelik Mustvee linna kodanik, keda on rünnanud hulkuvad koerad. Rünnaku ohvriks on langenud ka tema lemmikloom, kuid kohaliku politseikomissari sõnul pole tegemist suure probleemiga.

Kirja saatnud Tanja sõnul jooksevad Mustvee tänavatel vabalt ringi koerad, kellel puudub ka suukorv. Veel lisas naine, et tegemist pole peremeheta loomadega, vaid koerad liiguvad linnas vabalt ringi  omanike hooletuse tõttu.

“Sel suvel tungis mulle kõnniteel jalutades kallale suur koer. Esitasin selle kohta politseisse avalduse. Septembris Konsumi juures hammustas  mind teine koer, kellega jalutas tema perenaine, kuid koer polnud rihma otsas. Perenaine vabandas, kuid ma pidin saadud hammustustega pöörduma perearsti poole,” rääkis Tanja oma ning ka paljude teiste Mustvee elanike murest. 

Ohvriks langes ka lemmikloom

Need koerte rünnakud ei jäänud Tanjal viimaseks. Möödunud nädalal kargas tema  toakoerale kallale järjekordne linna vahel lahtiselt hulkunud hundikoer. Tanja koer oli nõuetekohaselt rihma otsas.

“Minu väike loom sai tõsiselt vigastada. Hundikoera peremees tuli ise minu juurde, vabandas ja pakkus raha, kuid ma ei taha raha ega vabandusi, ma tahan turvalisust,” ütles Tanja resoluutselt. Pärast intsidenti saatis Tanja koju jõudes Politsei- ja Piirivalveametile juhtumi kohta digitaalselt allkirjastatud avalduse.

Mustvee konstaablijaoskonna komissari Andrus Väitsini on vastav avaldus ka jõudnud. Komissar Väits ütles, et Mustvees jõuab politseini selliseid avaldusi kaks või kolm, ning lisas, et tegemist on siiski üksikute juhtumitega ja neid ei saa nimetada probleemiks. “Mitmeid teateid on tulnud, et mõni koer on olnud ketist lahti ning haukunud möödujate peale, aga sellised teated ei klassifitseeru ründe alla,” väitis ta.  

Trahv kuni 800 eurot

Koerte ja kasside pidamisega kaasnevaid nõudeid reguleerib kohaliku omavalitsuse määrus. “Kui inimesed soovivad teada anda koerast, kelle suhtes omanik ei taga järelevalvet ning laseb loomal tänaval hulkuda, tuleks pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kes hulkuvate loomade probleemiga tegeleb,” selgitas Andrus Väits. Loomaomanikule, kes oma neljajalgsel hulkuda laseb, saab määrata rahatrahvi kuni 400 eurot.

Kui aga peaks juhtuma, et loom teist looma või inimest ründab, teda hammustab, tuleks kannatanul  esmalt vigastused meditsiiniasutuses fikseerida ning seejärel pöörduda politseisse. Kui loomaomanik ei taga oma neljajalgse üle järelevalvet ja loom kedagi ründab või näiteks ka rõivad rikub, saab omanikule määrata rahatrahvi kuni 800 eurot.

“Loomaomanikele teadmiseks, et kui jalutate koeraga asulas, peab loom olema jalutusrihma otsas ning kandma suukorvi. Oma koduaias võib koer küll vabalt liikuda, ent siis peab omanik olema kindlustanud, et koeral puudub võimalus piiret ületada,” sõnas Mustvee linna politseikomissar.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus