Must kass aitas talus teatrit teha

Septembrikuu teisel laupäeval peeti Põlvamaal Kanepi vallas Alle-Saija teatritalus Musta kassi teatripäeva MängX.


Kuigi Kaagna küla, kus talu tegutseb, jääb suuremast maanteest pisut kõrvale, on see teatrihuviliste seas väga tuntud ja populaarne külastuspaik.

Elujaatavalt kriitilised

Musta kassi teatripäeval, mis sai muide nime omal algatusel tallu tulnud ja seal hästi vastu võetud noore kena kassikese järgi, tutvustati aga peamiselt neid lavalugusid, mille on kirjutanud või lavastanud Janno Puusepp. Osales neli harrastusteatrit ning vabu kohti oli võrdlemisi suures saalis vähe.

Päeva alustas Abja EHH Teater looga “Sõdalane”, mis on seitsmeliikmelise grupi ühislooming ning räägib avameelselt naiseks saamise ja olemise valust ja võlust. Jätkas Tartu Vilde Teater Janno Puusepa kirjutatud ja lavastatud tükiga “Hämarad märgkoerad”, millest oli kevadel juttu ka Vooremaas, seejärel mängis Tabivere harrastusteater sama autori samal teemal kirjutatud lugu “Proov”, mille lavastas Tõnis Lepp ja millest samuti leheveergudel juba kirjutatud on. Kahe eelmainitud näidendi kohta ütles Janno, et need on triloogia kaks esimest osa ning kolmandatki ei tule kaua oodata.

Tartus tegutsev trupp Bona Verbum/ oli külakostiks toonud Signe Heibergi kirjutatud ja Janno Puusepa lavastatud loo “Positiivseks 60 minutiga”, mis räägib ühest meie praegusaja moe-epideemiast – kõikvõimalikest kursustest ja teraapiaseanssidest.

Kui püüda kõiki nelja teatritükki mõne lausega ühe mütsi alla mahutada, siis kõlbab ehk öelda, et nad olid kõik kriitilised ja mõtlemapanevad, aga kindlasti mitte õelad, ja publik sai nii naerda kui kulmu kortsutada ja mõttesse vajuda.

Valiti favoriidid

Et pisut ka võistluselevust tekitada, andis teatritalu rahvas nii publikule kui kolleegtruppidele võimaluse valida salajasel hääletusel lemmiketendus ning parim mees- ja naisnäitleja.

Enim hääli sai Tabivere trupi “Poov”, parimaks meesnäitlejaks valiti Matti Linno sama etenduse osatäitmise eest ning parima naisnäitleja tiitli pälvis Kersti Sillaots Abja EHH Teatri “Sõdalastes”.

Alle-Saija teatritalu ühe eestvedaja Ingrid Ulsti sõnul oli neil lisaks hea sõbra Janno Puusepa loomingu tutvustamisele veel üks rõõmus põhjus sügisene teatripäev korraldada. Nimelt said nad hiljuti oma teatrisaali kütte sisse ning tänu sellele toimuvad nüüdsest etendused ka külmal ajal.

Alle-Saija teatritalust saate põhjalikumalt teada ning leiate ka lähituleviku mängukava nende kodulehelt.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus