Must algus aastale: Põltsamaa vallas toimus raske liiklusõnnetus

Häirekeskus sai esmaspäeva pärastlõunal kella 13.10 paiku teate raskest liiklusõnnetusest Jõgevamaal. Esialgsetel andmetel põrkasid Põltsamaa vallas Kalme külas kokku kolm sõidukit.Kokkupõrge oli sedavõrd ränk, et üks inimene hukkus kohe, teine suri teel haiglasse. kolmas sai raskelt viga. 


 Avariis osalesid veoauto, sõiduauto Mazda ja väikebuss Ford Transit. „Kolme auto kokkupõrge. Kaubiku ja rekajuht said ise autost välja, sõiduautost inimeste kättesaamiseks pidime kasutama hüdraulilisi vahendeid. Kaks kannatanut, neist üks üliraskes seisundis, viidi Tartu haiglasse. Mazda juht hukkus. Õnneks ei olnud kedagi kaubiku kõrvalistmel, tõenäoliselt oleks ka seal istunud inimene hukkunud. Mis täpsemalt juhtus, ma ei hakka oletama, aga tee oli libe,“ ütles Põltsamaa komando meeskonnavanem Indrek Kohv.

Politseinikud selgitavad veel sündmuskohal täpsemalt, mis asjaoludel nõnda raske avarii õigupoolest juhtus, kuivõrd tunnistajate ütlused on hetkel kohati vastuolulised.

Jõgeva patrullpolitseinik Mikk Tehvan vahendas avariipaigalt, et sõidukite rehvid vastasid nõuetele ning Fordi ja veoauto juht olid kained.

„Mina tulin Tartu suunast, pidin Muhusse sõitma, Mazda tuli vastu. Kuidas kokku saime, ei saanud aru,“ ütles õnnetusse sattunud Valgevene veoauto juht.

Sündmuskohal õnnestus politseinikel vaadata kaubiku järel sõitnud auto pardakaamera salvestist, millelt oli näha veoauto kaldumine vasakule.

„Esialgsetel andmetel sattus Tartu poolt tulnud veoauto vastassuunavööndisse, kus toimus kokkupõrge seal liikunud sõidukitega,“ ütles Rando Jõemets Tartu avariitalitlusest.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus