Mulgid tutvusid jõgevamaalaste kogemustega seltsielu edendamisel

Tarvastu valla külaseltside esindajad olid kolmapäeval ekskursioonil Maarja-Magdaleenas, Pajusis ja Kamaris, kus tutvuti kohaliku kultuurieluga, kodukaunistamisega, kultuurielu korraldamisega ja võimalustega pakkuda külaoludes turismiteenust.

Tarvastu vallavalitsuse arendusnõuniku ja mittetulundusühingute tegevuse koordinaatori Ilona Tiigi sõnul otsustati korraldada kodanikeühenduste ümarlaua õppereis Jõgevamaa mõtteerksamatesse ja ettevõtlikumate inimestega küladesse. “Külad, mida vaatama minna, pakkus välja liikumise Kodukant Jõgevamaa koordinaator Pillet Tutt, kellega mul on kauaaegsed koostöösuhted,” ütles Tiigi.

Ringreisi alustati Maarja-Magdaleenast. “Kõigepealt huvitusid külalised kogukonnaliikumisest ja külaturismist. Meie infotoas vaatasid nad Piia Poolaku joonistusi Otslava küla taludest ja fotonäitust “Küla läbi aegade” ning kuulasid  Kurepesa talu perenaise Ilme Roosmäe õpetlikku juttu ravimtaimedest. Käisime ka Maarja-Magdaleena puhkealal ja Otslava külaplatsil, kus muu hulgas Päikese parki uudistasime. Tarvastu rahval oli kahju, et nad oma puud kaasa ei võtnud, kuid lubasid selle istutamiseks tagasi tulla,” rääkis Maarja-Magdaleena külaseltsi esinaine Tiia Pärtelpoeg. Tema sõnul oli kõneaineks ka külaseltsi ja külaelanike vaheline koostöö.

“Ajaloo- ja kultuurialase elamuse saime Maarja-Magdaleena kirikust ja mitmed meist ronisid ka torni, kust avanes ilus vaade asulale ja sellele ümbrusele. Loodame, et kirikus tehakse ka vajalikud remonditööd, millest kõige olulisem katuse uuendamine,” lausus Ilona Tiigi.

Tiia Pärtelpoeg lisas, et Tarvastu külaliikujad on juba teine Viljandimaa rühm, kes sel aastal Maarja-Magdaleenas käis. Hiljuti olid külas aktiivsed naised Olustverest. 

Kamari Haridusseltsi mitmekülgsest tegevuses rääkisid Tarvastu seltsielu eestvedajatele sealse haridusseltsi esinaine Kalli Kadastik ja külaaktivist ning Põltsamaa vallavolikogu esimees Liia Lust. Plaadilt kuulati laule Kamari naisansambli esituses. Kõige rohkem pakkus tarvastulastele huvi kunagisest koolimajast renoveeritud Kamari külamaja. “Me ehitame praegu Soe külla hoonet, kus ruumid saavad nii jalgpalliklubi kui ka külaselts. Kunagise aida restaureerime Tarvastu käsitöökojaks. Seepärast pakkus külaskäik avarasse Kamari külamajja meile väga huvi,” rääkis Tiigi.

Pajusis kuulsid aga tarvastulased palju huvitavat ja kasulikku sealse külaseltsi kohta. Kogemuse võrra rikkamaks sai külalised teada saades, kuidas vallavalitsus on kultuuritöö korraldamise rahvamajas külaaktivistidele usaldanud.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus