Muinasjutuline projekt

Teema pakkusid välja õpilasomavalitsuse liikmed ning kogu päeva juhtis edukalt kunstiõpetuse õpetaja Siiri Kõrv.

Muinasjutulise päeva alustuseks kogunes kogu koolipere maja ette, kus õpetajad esitasid oma vaimuka versiooni näidendist ?Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi?. Asja tegi põnevaks see, et sündmus esitati avatud akendel. Erilist elevust tekitas stseen, kus koolidirektorist prints tuli oma printsessi päästma raudsel suksul.

Pärast avasaluuti otsis igaüks üles endale meelepärase töötoa, mille ta oli valmis vaadanud juba mitu päeva varem. Kogu päeva oli koolipere haaratud sisukatesse tegemistesse erinevates gruppides: sai ju veerandi viimasel koolipäeval kätt proovida joonistamises, seinamaali tegemises, fotografeerimises ning keemiaklassis paukugi teha.

Pärastlõunal võeti aulas päev kokku ja näidati koolikaaslastele, millega iga rühm hakkama oli saanud. s. Töötubades oli valminud mitu köitvat näidendit, maskeerutud lõbusateks muinasjututegelasteks, lisaks räägiti, mida huvitavat avastati. Oli nii nalja kui põnevust.

Eriti andekalt esitati õpetajate poolt järjekordne näidend, mida oli rikastatud aktuaalsete teemadega. Näidend pälvis tugeva aplausi. Selgus, et meie õpetajad on tegelikult üsna head näitlejad.

Pärast pikka, kuid huvitavat aulasviibimist said kõik suu magusaks teha ühe töögrupi poolt valmistatud imehea tordiga. Loomulikult oli tordi välimuski muinasjutust inspiratsiooni saanud.

Minni Kaju,
Kati Nurka,
10b

blog comments powered by Disqus