“Mugavustega” koolimaja ja “sõbralik” ilmataat on ainsad piduliste painajad

Tantsupeolised viibivad pealinnas esmaspäevast. Nende proovid algasid teisipäeval 11-tunnilise harjutamisega, mis oli nii füüsiliselt kui ka vaimselt kurnav. Kolmapäevaste proovide ajal polnud sekunditki vihmata, õhtuks olid kõik läbimärjad. Kavalamad ning vihmakartlikumad äsjased koolilõpetajad kasutasid aega ära dokumentide viimiseks pealinna ülikoolidesse.

Proovidejärgseid tunde sisustavad noored erinevalt, tegevust jätkub kõigile.

Söögid on tänavu ka päris söödavad, ehkki eriti tihti koolisööklasse einestama ei satu. Linnas uitamine nõuab oma osa ajast. Omal kulul on noored ostnud pizzat, hamburgereid ja muudki, et kõhtu täita. Koolis on hommikul puder ning muul ajal kas supp või praad.

Enamik C-rühma (X-XII klasside) proovidest, juhendajaks Maido Saar, toimus neljapäevani Kotka tänaval. Neljapäeval tehti proove juba Kalevi staadionil. Sealgi käisid mõned proovid abiväljakutel, mida iseloomustasid veelombid ning porimülkad, aga tantsud said tantsitud.

Kui allakirjutanu Kalevi staadionile jõudis, olid parajasti käsil “Meeste tantsu? proovid. Tantsu lõpuks moodustus poistest ja meestest puu. Maie Orava sõnaka ning kindlakäelise juhendamisega pandi mehed paika. Hästi vahva ning meeldejääv kombinatsioon, aga siiski oli silme ees kirju: kõikjal erinevat värvi T-särgid. Tantsimise vahepeal mehed päevitasid või vaatasid taevasse, igaüks leidis tegevuse. Pidulisi tervitas proovil kõnega kultuuriminister Urmas Paet. XVII tantsupeo pealavastaja on Kalev Järvela.

Laulupidulistel tõenäoliselt ilmaga veab. Reedel siras laulukaare kohal päike ning oli soe. “Hetkel valdab mind võimas tunne. Siin on kõik sõbrad ja tuttavad ? selline on see laulurahvas,” jagas oma muljeid kogenud laulupeoline Tiina Teder pärast esimest segakooride proovi.

Palamuse Gümnaasiumi muusikaõpetaja Luule Toome sõnul on lastel ninad punased peas ja pead kuumad. Toit on maitsev, lapsed ei nurise. “Tänavu on toidujärjekorrad meeletud ning kõik trügivad,” nentis Luule. “Üldmulje laulupeo proovidest on hea. Kõikidel on laulud selged, piisab vaid nende kahekordsest läbilaulmisest,” sõnas Toome.

Meie maakond on pealinna laulukaare alla ning tantsuväljakule läkitanud 33 koori, 4 puhkpilliorkestrit ning 19 tantsu- ja liikumisrühma. Pidulisi on siit kokku 1270.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus