Mudajooksu korraldajad sihivad juba neljakohalist numbrit

Pajusi mudajooksul osales seekord rekordiliselt 732 osavõtjat. Peakorraldaja Elmo Krummi sõnul kulges ka tänavune mudajooks väga menukalt ja sellega võib täiesti rahule jääda. Kuid tulevikuks seatakse veelgi suuremaid sihte.


„See on hea põhi järgmise aasta jooksuks, millega tähistame juba pooljuubelit. Me ei pelga osavõtjate arvu kasvu, vaid jahime neljakohalise numbriga märgitavat osalejate arvu. Nii et aasta pärast võiks tuhat inimest mudajooksul osaleda,” prognoosis jooksu eestvedaja Krumm.

„Juba esmaspäeva hommikuse seisuga oli järgmisel aastal toimuvaks mudajooksuks 250 piletit müüdud, seda vaid 24 tunni jooksul peale piletimüügiga alustamist. Mullu müüdi esimesel nädalal pärast jooksu sada piletit,“ rääkis Elmo Krumm.

Rada püütakse ka tuleval aastal eelmistest erinev teha, kuid mitte pikem kui 8–10 kilomeetrit. Pesemisega saadi ka kenasti hakkama. Enamik rajalt naasnuid läks pesema tiiki, kus oli jõeveega võrreldes oluliselt soojem vesi.

Õnnelik oma vanuseklassi jooksu võitja Carry Saluste Koselt lausus, et sattus mudajooksule tänu Põltsamaal elavale sugulasele. Ta kuulis Pajusis toimuvast mudajooksust juba varem, aga eelmisel aastal osalema veel ei jõudnud. Vahepeal tekkis jooksuvõistlustel uusi tuttavaid juurde, tänu kellele ta mudajooksule sattus.

Mehe sõnul ta võidu peale ei mõelnud, aga rada talle sobis ning kõik sujus hästi. „Rada oli raske ja mõneski kohas tuli sügavas mudas edasi liikumiseks käed jalgadele appi võtta ning mõelda, kuidas mudast kõige väiksema vaevaga ning kõige kiiremini läbi tulla,” rääkis õnnelik võidumees.

Mehe sõnul oli enne finišit värskendav veetakistus ning seal said jooksjad üsna puhtaks. Aga tõeliselt mudaseks tuli ennast uuesti teha enne finišijoont olnud mudavannis, kus tuli käpuli või pooleldi roomates raske võrgu alt läbi ronida.

Carry Saluste lausus kiidusõnu ühe teismelise noormehe kohta, kes väga paljusid täiskasvanud jooksjaid edestas. Saluste arvates tuleb sellest poisist tulevikujooksja.

„Pajusi mudajooks on väga huvitav võistlus ja kui mul vähegi võimalik on, tulen aasta pärast jälle,“ kinnitas võidukas Saluste.

Pajusist pärit ja nüüd Tallinnas elav Mirjam Vint lausus rajalt naastes, et osaleb mudajooksul juba kolmandat korda. Seekord olid vesi väga külm ja duši alla minek veelgi hullem.

„Ega täna kõige külmem ilm ei olnudki. Kuid võrreldes eelmise aastaga siiski oluliselt jahedam. Aga aasta pärast on seekordne külm täielikult ununenud ja lähen rajale uue hooga,“ lubas Vint.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus