MTÜ Airaan avas käsitöönäituse

Mittetulundusühing  Airaan avas Kurista lasteaias jõulupühadeks ja aastavahetuseks käsitöönäituse “Midagi hingele”, kuhu on välja pandud ka mitmeid omavalmistatud jõuluehteid.

MTÜ Airaan juhatuse esimehe Aita Saksingu sõnul tähendab näituse pealkiri seda, et käsitöötegijad on oma kootud, õmmeldud ja heegeldatud esemed valmistanud oma soovide järgi ja ühtlasi on silmas peetud jõule kui hingelisi pühi. “Igaks näituseks oleme püüdnud teha midagi omapärast. Selleks näituseks kudusime mustrilisi kuulikesi, mis sobivad ka kuuseeheteks. Mitmete esemete valmistamiseks oleme katsetanud ka uusi lõngasid.  Näituse põhiteemaks võibki pidada kudumeid. Kindlasti hakkavad silma ka jõulukaardid, mille autor on  kunagise Jõgeva Teeninduskombinaadi kunstnik- kujundaja Anneliis Hordo,” rääkis ta.

“Airaanil on saanud traditsiooniks teha aastaks kaks käsitöönäitust  — ühe kevadel ja teise jõulude paiku. See väljapanek on meil juba neljas,” lisas Saksing.

MTÜ Airaan liikmeid tänas rahvakultuuri ja küla seltsielu edendamise eest ka Jõgeva vallavolikogu aseesimees Marek Saksing, kes rääkis vestlusringis valla plaanidest kolmanda sektori edendamisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus