MTA avas avaliku võlapäringu

Maksu- ja tolliamet (MTA) avas tänasest oma veebileheküljel https://apps.emta.ee/saqu/public/taxdebt?lang=et taas avaliku võlapäringu. See oli eriolukorra ajal suletud, kuna ei näidanud ettevõtete tegelikku olukorda.


„Peatasime eriolukorra ajal maksuvõlalt intressi arvestamise ja andsime ettevõtjatele aega, kuni riik töötas välja toetusmeetmed, mida sai taotlema asuda. Ettevõtjatel oli vaja uues olukorras oma tegevus ja prognoosid üle vaadata. Seetõttu ei olnud vahepeal vaja ka võlga ajatada,“ ütles MTA arvestuse ja võlahalduse valdkonna juht Liina Jõõts.
„Oleme viimastel nädalatel kutsunud üles kõiki ettevõtteid, kellel on tekkinud ajutised raskused maksude tasumisega, oma võlga ajatama ning oleme tänaseks suurema osa taotlustest lahendanud. Taotluse saab teha mugavalt e-MTAs. Ajatamine annab ka äripartneritele signaali, et ettevõte hoolimata raskustest oma võlaga tegeleb. Siis on võimalik saada ka võla intressilt soodustust,“ lisas Jõõts.
Enam kui 10 000 ettevõttel on tekkinud eriolukorra ajal 50 eurost suurem maksuvõlg, kogusummas 128 miljonit eurot. Maksuvõlgades ettevõtetega soovib MTA teha võimalikult paindlikku ja olukorda arvestavat koostööd. Eeldusel, et ettevõte on esitanud kohustuslikud deklaratsioonid õigel ajal ja taotlenud maksuvõla ajatamist. Praeguseks on võla ajatanud ligi 4000, taotlust pole esitanud ligi 6000 maksuvõlglast.
MTA-l on võimalik ajatatud maksuvõlale anda kuni 100 protsenti intressimäära soodustust. Lõpliku otsuse soodusmäära ulatuse kohta teeb maksuhaldur, kuid kindlasti peab täidetud olema vähemalt üks kahest tingimusest: kas ettevõttel puudus enne 1. märtsi 2020 maksuvõlg või oli see korrektselt, ilma mahajäämuseta ajatatud, või on võlg on alla 20 000 euro. Teised isikud saavad ajatamisel üldjuhul 50 protsenti intressimäära soodustust.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus