Motosport ja hernesupp

Linnamäe Krossiklubi lõetas möödunud laupäeval oma hooaja traditsioonilise Supikrossiga, millel tegi kaasa ligemale sada asjahuvilist ning mis lõppes, nagu nimigi ütleb, ühise supisöömisega.

iii

Supikrossi peeti Kuristal Linnamäe krossirajal juba kümnendat korda. Tõsiseks võistluseks, kus tasemel tegijad iga sentimeetri ja sekundisajandiku pärast rebivad, ei pea seda ei korraldajad ega ka osavõtjad. Küll aga annab see hea kaasategemisvõimaluse harrastajatele, kes tavaliselt krossirajale ei pääse.

„Tavaliselt pole me sellel võistlusel karikaidki jaganud, aga seekord me osavõtjate tungival soovil seda siiski tegime,“ ütles krossiklubi president Peeter Laur. „Karika said kolm paremat, ATVde klassis koguni kuus paremat. Karika sai eriauhinnaks ka ainus naissoost võistleja, kuueaastane Laura Linkolm.“

Laura oli ka üks väheseid, kellele krossil arstiabi anda tuli ning temagi puhul piirdus see kerge puhastamise ja plaasterdamisega. Arm põsel noort daami ilmselt ei rõõmusta, küll aga oli tal erinevalt isast koju minnes karikas ette näidata.

Peeter Lauri sõnul oli tänavusel Supikrossil küll mullusest pisut vähem osalejaid, aga seda seostas krossiklubi president pigem majandussurutise kui rahva tüdimusega Supikrossist kui niisugusest.

„Üldiselt ei näita kross veel küll mingeid väsimise märke. Pigem usun, et kui ajad majanduslikus mõttes taas paremaks lähevad, tuleb rahvast veel rohkem osalema kui eelmistel aastatel,“ ütles Peeter Laur. „Ilm oli seekord krossisõiduks suurepärane, rahva meeleolu hea ja hernesupp, nagu alati, maitsev: selle tellime alati Sadala toitlustusettevõtjalt Luule Väinalt.“

Supikrossi paremad

65cc: 1. Rait Kaimer (Red Moto RC); 2. Meico Vettik (Türi AMK); 3. Andreas Hiiemägi (Kose AMK).

Quad 50: 1. Rico Rohumaa; 2. Jüri Saluste (Türi AMK); 3. Robin Kriibi.

ATV: 1. Siim Vaide (AV Motors); 2. Rainis Poll (Linnamäe Krossiklubi); 3. Priit Porsnev (Speedline Racing).

KV: 1. Janno Vanatoa/Karel Sõrmus (Kose AMK); 2. Janar Kaur/Bruno Jõepere (Pärnu MC); 3. Sergei Ivanov/Ahto Jalas (UA).

Quadracers: 1. Priit Järvloo (Tartu MKK); 2. Tõnu Zeiger (35+; Kagu MK); 3. Gary Kevin Krõm (Favor Motosport).

„Külamehed“: 1. Üllar Karing; 2. Asko Saadi; 3. Jaan Tang.

Mini MX: 1. Raino Käär (Kahro Racing); 2. Marko Tanneberg (Kose AMK); 3. Kurmet Vähi.

Open: 1. Artur Krõlov (Tartu MKK); 2. Madis Maante (Linnamäe Krossiklubi); 3. Rene Peilmann (Türi AMK).

Quad 100: 1. Martin Adamson (Paikuse MK); 2. Kevin Jürima (Viljandi VMK); 3. Patric Kurvits.

Quad 200: 1. Mauri Kirsip (Tartu MKK); 2. Kaidor Kompus (Quad MK).

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus