Motoshow’l esitletakse ideeautot ja tutvustatakse motospordialasid

Reedest pühapäevani  toimub Tartu Näituste messipaviljonides ja väljakul Eesti suurim automess Motoshow, mis toob kokku sõidu-, tarbe- ja matkaautod ning autokeemia ja lisavarustusega tegelevad ettevõtted.


Spetsiaalselt Motoshow tarvis püstitatud paviljoni koonduvad sel korral ümberehitatud autod. Hooaja üht suurimat tuunitud autode näitust korraldav MTÜ Estonian Car Club Tuning lubab kohale tuua uusi autosid, kuid ka aastaid avalikkuse eest varjul hoitud legende. Lisaks toimub ka autoheli võistlus, kuhu tuuakse demomasinaid ka piiri tagant.

„Kui uudismudelid jõuavad salongidesse vahetult enne näitust või kohe peale messi, siis esmakordselt Motoshow ajaloo jooksul esitleb Škoda külastajatele ideeautot, mis massidesse sellisel kujul ei jõuagi,” rääkis messi projektijuht Henrik Urbel. VISION RS nime kandev ideeauto on Škoda nägemus tuleviku keskkonnasõbralikust kompaktautost, näiteks on auto interjööris kasutatud vegani materjale.

Kuigi Tartu automessidel on selja taga 24 aastat ajalugu, leidub veel autotootjaid, mille uusi mudeleid pole seal veel eksponeeritud. Sel korral on esimest korda esindatud Briti päritolu luksusautode tootja Bentley, mis tähistab tänavu 100. aastapäeva.

Igal aastal tutvustatakse messil mõnda autospordiala, sel korral on esindatud veoauto- ja rahvakross ning off-road autod. Esindusliku väljapanekuga on kohal kardispordientusiastid, kes esitlevad võistluskarte alates kõige pisemast cadet-klassist kuni võimsaima KZ2 klassini välja. Retrohõngu lisab Minski kart ning uudistada saab ka Baltikumi ainukest käsijuhtimisega karti. Jõgevamaalt on messil esindatud  rahvakrossi võistlusautoga Kärolin Soolepp Adaverest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus