Möödub 71 aastat Velikije Luki lahingutest

 

Tänavu möödub 71aastat teise maailmasõja ühest verisemast  ja ohvriterohkemast Velikije Luki lahingust, kus võitlesid 8. Eesti Laskurkorpuse sõjamehed. Velikije Luki  lahingutes     hukkus üle  6500 eesti sõjamehe, kes on maetud Velikije Luki vennaskalmistutele.  Sealsetes lahingutes kaotas Eesti Laskurkorpus langenutena  ja raskelt haavatutena üle poole oma isikkoosseisust. Kõik  need sõjamehed väärivad meenutamist ja  meelespidamist.

Eesti  Vabadusvõitluse Muuseum koos reisibürooga Mainedd  organseerib sel aastal Velikije  Lukis  hukkunute ja seal võidelnud eesti  sõjameeste lähedastele, ajaloo- ja militaarhuvilistele Velikije Luki külastamise 23. – 25. maini ning 29. maist kuni 1. juunini; 27. – 29. juunini, 25. – 27. juulini  ja 22. – 24. augustini. 

Kolmepäevasel reisil külastame ka Petseri kloostrit, Pihkva Kremlit, Ostrovi relvamuuseumi, Puškiniga seotud kohti Mihhailovskojes, Velikije Lukis Eesti sõjameeste

vennaskalmistuid, memoriaalkompleksi, ajaloo- ja sõjamuuseumi, lahingutega seotud kohti Velikije Lukis, Nevelis ja Novosokolnikus.

Infot  reisi kohta saab 5519 407 e-mail: peterburg05@hot.ee või  reisibüroost Mainedd.

JOHANNES TÕRS, Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi juhataja

blog comments powered by Disqus