Mokko lillepeole tuleb esinema Siiri Sisask

Palamuse vallas Änkkülas tegutsevas Mokko turismitalus peetakse 18. mail traditsioonilist lillepäeva. Lisaks lilleilule saab sel päeval nautida ka kaunist muusikat: talu ruumikas peosaalis annab kontserdi Siiri Sisask.

Lillepidusid on Mokkol kevadisel sibullillede õitsemise ajal peetud 2002. aastast. Nagu viimasel ajal ikka, on tänavuselgi lillepeol kohal Kamelia koolituskeskuse eestvedaja, florist Anneli Kööba-Orlov koos oma õpilastega. Nende käe all valminud lilletaieseid võib Mokkole imetlema tulla alates kella kahest päeval. Kell 16 algab aga Siiri Sisaski kontsert.

Olen ise suur džässifänn ja kui vähegi võimalik, püüan sedalaadi muusika kontsertidel käia,” ütles Mokko talu perenaine Külliki Alekand. Nüüd mõtlesin, et mujale kontserdile sõitmise asemel võiksin ju muusikud enda juurde koju kutsuda. Algaja produtsendina pole mul küll aimugi, kui palju siinkandis džässmuusikast huvitatuid võiks olla, ent eks see ajapikku selgu.”

Siiri Sisaski kontsert pole tõepoolest kavandatud n-ö ühekordse ettevõtmisena, vaid algusena džässikontsertide sarjale, mis võiksid toimuda näiteks kord kuus. Et leida Mokkol esinemisest huvitatud muusikuid, võttis Külliki Alekand kontakti festivali Jazzkaar peakorraldaja Anne Ermiga, kes omakorda delegeeris ülesande teisele džässi valdkonnas hästi kodus olevale inimesele, löökpillimängija Tanel Rubenile. Vestlusest temaga sai Külliki Alekand kontserdisarja mõttele tuge: tema väitel pole džässmuusikud sugugi nii hõivatud, et keegi neist Mokkole tulekuks aega ei leiaks.

Perenaise arvates peaks Mokko peosaali kontserti kuulama mahtuma umbes 50 inimest. Istuma hakatakse kohvilaudade taga ning sööki- jooki saab hankida talu kohvikust. Samas võib lillepeole tulla ka oma piknikukorviga.

18. mail toimuvad kõikjal Eestis ja mujal Euroopaski muuseumiöö üritused. Ka Mokko lillepeolt võib publik hiljem edasi liikuda Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi, kus alates kella 19st annavad raamatute, mööbli ja vaipade taastamise alast nõu konservaatorid ning kell 22 esinevad plaadilt „“Mõisnik ja lambrine” pärinevate lauludega Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend. 

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus