Mõisakoolid avavad külastajatele uksed

Kokku on mõisad avatud kuuel suvepäeval: 28. mail, 5. juunil, 11. juunil, 30. juunil, 9. juulil ning 23. juulil. Mõisad on avatud kell 10-18.
Miinimumprogrammina saab  igal täistunnil mõisates giidi juhendusesl ringi vaadata, avatud on näitused ja kohvikud.
Lisaks korraldatakse koolide, mõisate  ja kohaliku elu eripära rõhutamiseks kontserete, töötubasid ja muud huvitavat.
Puurmani mõisas saab lisaks lossiga tutvumisele ka giidi juhendusel mõisapargis ringi vaadata. Tutvumiseks on väljas stend Julius Kuperjanovist, samuti on välja pandud käsitöö ja joonistusnäitus ning kooli tutvustav stend. Soovi korral saab paadiga Pedja jõel sõita.
28. mail esinevad kevadkontserdiga Puurmani Keskkooli õpilased, 5. juunil on Ellu pooltund “Kunagi oli nii”, 11. juunil saab teha kaarikusõitu, 30. juunil avatakse jahiseltsi Gustav trofeede näitus, samuti toimub puukjude saagimine ja näitus.
Viimasel külastuspäeval, 23. juulil kell 17 annab kitarrikontserti Tiit Peterson.
Adavere mõisa külastajad saavad vaadata näitust mõisaajast ning kooliõpilaste ja täiskasvanute käsitöönäitust. Korraldatakse ka näitusmüük.
28. mail esinevad Põltsamaa muusikakooli keelpillimängijad, 5. juunil annab Adavere kooli näitering etenduse “Nukitsamees”, 30. juunil esinevad kohalikud isetegevuslased, 9. juulil annavad aga kontserdi Toomas ja Rhea Nestor.
Lähemalt saab infot osalevate mõisakoolide, seal toimuvate programmide ja külastusmängu tingimuste kohta aadressilt www.hot.ee/emky.
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus