Modernne teadusklass Mustvee kooli

Lähitulevikus saavad Mustvee valla noored teadushuvilised ammutada teadmisi modernses teadusklassis.

Möödunud sügisel esitasid selle valla koolid Mustvee kooli eestvedamisel Innove programmi „Kaasaegse ja uuendusliku õppevara ühiskasutuskorralduse toetamine“ ühise taotluse, et saada raha nüüdisaegse loodusainete õppeklassi sisustamiseks Mustvee koolis.

Klassi remontimist sellest programmist ei toetata, aga nutitahvel, mööbel ja vajalikud tarvikud, et viia läbi põnevaid keemia-, füüsika-, robootika- ning bioloogiatunde, on tänu Innovest saadud rahastamisotsusele juba alates järgmisest õppeaastast Mustvee vallas õppivate noorte käsutuses.

Õppeklass sisustatakse küll Mustvee kooli, aga õppima hakkavad seal kõik valla lapsed – projektis on ette nähtud ka sõidukulud. See küll ei tähenda, et igaks keemia-, füüsika- või bioloogiatunniks Mustveesse sõidetakse, kuid aineõpetajad saavad arvestada võimalusega, et vähemalt korra semestris tullakse Mustveesse ja ammutatakse seal terve päev teadmisi.

Projekti oluline tegevus on eksperimendiprogrammide läbiviimine teadusklassis. Programme koostatakse koostöös Tartu ülikooliga ja katsetama saavad tulla kõikide Mustvee valla koolide noored teadlased.

Kogu projekti eelarve on 19 5497,97 eurot.

AIVE TAMM

blog comments powered by Disqus