Mitmekordne maailmameister väisas Jõgeva Tervispäeva

 

Möödunud kolmapäeval peeti Jõgeva linna staadionil järjekordne Tervisepäev, kuhu olid külalistena kohale tulnud terviseklubi Bonsuna esindajad, nende hulgas ka kolmekordne kulturismi maailmameister Marek Kalmus.

Jõgeva linna Tervisepäeva on korraldatud juba neli aastat. Eelmise kolmapäeva üritus oli sellel aastal järjekorras neljas. Korraldajatel on traditsiooniks saanud kutsuda igale üritusele ka mõni külalisesineja. Varasemalt on üritust külastanud Palamuse line- ja ka kõhutantsijad. Sel korral külastas üritust terviseklubi Bonsuna viieteistliikmeline punt eesotsas kulturismi maailmameistri Marek Kalmusega, kes näitas linnaelanikele, milliste vahenditega vastavaid lihasgruppe treenida.

Soojendusvõimlemise viis läbi Bonsuna treener Janika Jürgenson, kes just hiljuti pälvis Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha body fitness-is. Pärast lihaste ja liigeste soojaks ajamist valis igaüks endale meelepärase tegevuse. Kepikõnni huvilised läksid Ave Sääritsa juhtimisel viie kilomeetri pikkusele linnaringile ning ratturid viis sõitma Raivo Meitus. Need, kes ei soovinud minna rattaga sõitma ning kelle jaoks tundus viis kilomeetrit kepikõndi liiga pikk, said jääda staadionile tervisejooksu või kepikõndi tegema. Lastele viisid Bonsuna treenerid läbi spetsiaalse aeroobikatreeningu.

Näidistreening Virtuses

 

Ühe huvitavama treeningu ehk combat aeroobika viisid läbi Annika Summel ja Hedi Haug. Esmapilgul üsna võõras võimlemisstiil rahvas entusiasmi ei tekitanud, hiljem siiski tekkis paljudel kohalviibijatel asja vastu huvi ning paljud hakkasid ka võitluskunste imiteerivat võimlemist kaasa tegema.

Pärast võitluslikku võimlemist said tervisepäevalised kaela korralikku äikesevihma, kuid see kohalviibijaid ei seganud. Koguneti korraldajate telki varju ning jagati välja tervislikud auhinnad lastejooksus ja võimlemises osalejatele.

Hiljem liiguti edasi Virtusesse, kus Marek Kalmus ja teised Bonsuna treenerid näitasid jõusaalis, milliste treeningvahenditega vastavaid lihasgruppe treenida. Mehed said nõuandeid, kuidas õllekõhtu vähendada ning naistele selgitati ka muuhulgas, mil moel enim reitelt sentimeetreid vähendada. 

Peaauhinnaks spa pakett

Ürituse korraldajad Aimur Säärits ja Andres Niinemäe tõdesid, et aastatega on Tervisepäeval osalejate arv kordades tõusnud. “Suviti on see arv alati väiksem, sest paljud on linnast ära, sügiseti ja kevadeti küünib osalejate arv 150-ni,“ sõnas Aimur Säärits. Veel lisas mees, et kui algusaastatel osales suveüritustel maksimaalselt nelikümmend inimest, siis nüüd oli osalejaid juba sadakond, mis on samuti äärmiselt positiivne märk. Veel oli korraldajatel hea meel tõdeda, et pärast nelja aastat on välja kujunenud ka kindlad sõpruskonnad, kes üritustel käivad ning osalejate vanus on äärmusest äärmusesse. “Tervisepäevade eesmärk on sportlike ja tervislike eluviise tutvustada ja innustada inimesi tervisespordiga igapäevaselt tegelema,“ selgitas üritusesarja promootor Aimur Säärits.

Tänavu peetakse Tervisepäeva veel neljal korral ja igaks ürituseks on plaanis kohale kutsuda ka mõni tuntud üllatuskülaline. “Traditsiooniliselt toimub Tervisepäev iga kuu esimesel kolmapäeval, erandiks on vaid september, kus üritus peetakse teisel kolmapäeval, ehk 8. septembril,“ lisas Niinemäe. Tervisepäevade finaalüritus toimub novembris spordihoones Virtus. Aktiivsemate Tervisepäevadel osalejate vahel loositakse viimasel üritusel välja ka Pühajärve Spa pakett kahele. Lisaks peaauhinnale, lähevad loosi ka väiksemad auhinnad. “Meie auhinnakapp sisaldab asju ja esemeid, mis on tervislikud või millega tervisespordiga tegeleda,“ kinnitas Niinemäe.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus