Mis on teoksil Tormi rattaringil?

Tabivere valla põhjapiiril, Tormi bussipeatuse lähistel seisab mälestuskivi 1896. aastal asutatud Saadjärve Jalgratta Sõitjate Seltsile — esimesele eesti spordiseltsile.

Viimasel ajal on mälestuskivi ja selle taga asunud, kohati vaid aimatava, nüüdseks 116-aastase rattatreki ehk Saadjärve rattaaia vaikelu häiritud olnud. Siin on langetatud puid ja tõrjutud võsa ning näha on muidki märke aktiivsest inimtegevusest.

Jalgrattaklubi Vooremaa Centrum juhatuse liikme Tarmo Raudsepa kinnitusel ongi klubi eestvedajatel plaanis auväärt rajale uus ja uhke elu anda.

“Plaanis on rajada vana trekiringi sisse BMX-rataste krossirada. Eestis on hetkel vaid üks selline rada — Tartus laululava juures asuvas Tähtvere spordipargis,” rääkis Tarmo Raudsepp.

BMX tähendab tema sõnul lihtsustatult väljendudes trikijalgratast. Nendega võistlemiseks ehitatud rajalt leiab ka kõikvõimalikke hüppeid ja takistusi.

“Meie kavatseme ehitada BMX Race-rataste raja. Race’i jalgrataste raami ehitus on teine kui tavalisel BMX-rattal ja võistlus käib kas raja läbimise aja peale või sõidetakse lihtsalt võidu,” selgitas Tarmo.

Edaspidi kavatseb klubi Vooremaa Centrum leida võimalusi ja vahendeid, et katta vana trekiring tugevama materjaliga. Siis saaksid jalgratturid sedagi taas kasutama hakata.

“Raha raja ehitamiseks tuleb Leader-programmist. Tegelikult oleme kirjutanud sinna projektid kahe etapi tarvis – projekteerimiseks ja ehitamiseks, mis ongi praegu käsil. Kolmas etapp on tulevikus vana velotreki sõidukõlblikuks taastamine.

Sügise jooksul tahame valmis saada muldkeha. Ja kui ilm lubab, saame hakata ka raja pealmisi kihte paigaldama. Viimistlustööd jäävad kindlasti kevadeks ja praeguse seisuga plaanime raja avada tuleva aasta maikuus,” rääkis Tarmo lähematest ja kaugematest plaanidest.

Küsimusele, kui sageli uus ja moodne rada tulevikus kasutust leiab, vastas Vooremaa Centrumi üks eestvedajaid, et kindlasti hakatakse seal jalgrattaklubi noortega treeninguid läbi viima ja ilmtingimata korraldatakse aastas ka mitu võistlust. Tema sõnul on edaspidi plaanis ka suuremad treeninglaagrid, et teisedki jalgrattaklubid rada kasutada saaksid.

“Unistuseks on luua ka ekstra BMX treeninggrupp, aga selleks on loomulikult tarvis raha, leida treener ja lahendada palju muid probleeme,” lisas ta.

i

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus