Mis on krediidikonto – moodne väikelaen

SISUTURUNDUS

Krediidikonto ehk krediidilimiit on moodne väikelaen. Tegemist on väga kiire laenuteenusega, mis erineb tavalisest tarbimislaenust mitme aspekti poolest.

Selles artiklis seletame, mida krediidilimiit endast kujutab ning mida peaksid teadma enne, kui krediidikonto lepingule alla kirjutad.

 Mis on krediidilimiit?

Krediidilimiit ehk krediidikonto on kaasaegne laenutoode, mida iseloomustab kiirus ja lihtsus. Ühest küljest on tegemist justkui krediitkaardiga. Teisalt meenutab krediidilimiit väike- või kiirlaenu.

Kui taotled mõnest pangast või laenufirmast krediidikontot, avatakse sulle limiit, mille piires saad vabalt iga kell raha oma pangakontole kanda.

Nagu ikka laenu puhul, pead tasuma ka intressi, lepingutasu ning muid võimalikke lisatasusid. Selle moodsa laenuteenuse võlu peitub aga selles, et intressi ei pea sa tasuma mitte kogu sulle määratud limiidi pealt, vaid ainult selle summa pealt, mida tegelikult kasutad.

 Kuidas krediidilimiit toimib?

Selleks, et krediidilimiiti saada, pead esmalt täitma vastava taotluse.

Eestis pakuvad krediidikonto võimalust näiteks Credit24, Raha24, Ferratum, HyBa ja Smsmoney.ee.

Pärast taotluse esitamist, vaadatakse see tihtipeale juba mõne minuti jooksul üle, pärast mida esitatakse sulle pakkumine. Kui sulle sobivad laenufirma pakutud intressid ja teised tingimused, saad lepingu kohe internetis allkirjastada ning limiit ongi kohe sulle avatud.

Seejärel saad vabalt valitud ajal raha krediidikontolt oma isiklikule arvelduskontole kanda. Intressi pead tasuma vaid selle summa pealt, mille oma kontole kannad.

Näiteks, kui sulle avatakse limiit 2 000 euro ulatuses, kuid millest sina võtad kasutusse vaid 500 eurot, pead intressi tasuma vaid 500 euro pealt.

Krediidilimiidi intress on tavaliselt aga üsna krõbe. See võib ulatuda 24% kuni lausa peaaegu 50% aastas. Krediidi kulukuse määr võib sealjuures ulatuda Eestis maksimaalse lubatud ülempiirini.

Selleks, et krediidilimiidilt raha oma kontole saada, pead esitama laenufirma mobiilirakenduses või -pangas avalduse. Pärast seda saadki raha kohe kätte.

 Krediidilimiidi taotlemine

Krediidilimiidi taotlemine on väga lihtne. Krediidilimiit on tagatiseta laen, mis teeb kogu protsessi veelgi kiiremaks ja lihtsamaks.

  • Võrdle laenupakkujaidvõrdle erinevate laenupakkujate tingimusi ning ära unusta vaadata laenu krediidi kulukuse määra. Kui oled leidnud endale kõige sobivama laenufirma, mine nende koduleheküljele.
  • Esita taotlus – taotluse saad esitada meelepärase krediidipakkuja koduleheküljel. Loe enne seda kindlasti üle kõik tingimused ja nõuded, et pärast ei tekiks negatiivseid üllatusi.
  • Esita pangakonto väljavõte – selleks, et laenuandja saaks sulle määrata laenulimiidi, peavad nad teadma sinu sissetulekut. Seda saad tõestada esitades oma viimase poole aasta pangakonto väljavõtte. Pea meeles, et sul tuleb esitada kõigi arvelduskontode väljavõtted, mida kasutad.
  • Saa pakkumine – laenufirma vaatab sinu taotluse ning varasema maksekäitumise üle. Kindlasti kontrollitakse ametlike registrite abil ega sul maksehäireid ega võlgu pole.
  • Läbi isikusamastus – isikusamastuse saad läbida internetis ID-kaardi, Smari-ID või Mobiil-ID abil. Alternatiivselt saad seda teha ka panga esinduskontoris või Omniva postkontoris (olenevalt laenuandjast).
  • Allkirjasta leping – kui sinu esitatud dokumentidega on kõi korras ning ka sulle sobivad krediidipakkuja esitatud tingimused, saad lepingu allkirjastada.
  • Sulle avatakse krediidilimiit – pärast allkirjastamist avataksegi sulle kohe krediidilimiit, mille piires saad kulutama hakata.

 Krediidilimiidi plussid ja miinused

Enne mistahes laenu taotlemist tuleb kursis olla teenuse plusside ja miinustega.

 Krediidilimiidi plussid

  • Kiire ja lihtne – krediidilimiiti saad taotleda internetis vaid mõne klikiga. Seda saad teha kasvõi laenupakkuja mobiilirakenduses. Tihti saad raha kätte juba mõne tunniga (muidugi peab laenufirma enne kontrollima sinu majanduslikku tausta ja maksevõimekust).
  • Mugav – pärast esmase taotluse tegemist saad raha limiidi piires vaid mõne klikiga juurde taotleda. See võtab alla minuti!
  • Paindlik tagasimaksmine – kuna krediidilimiidiga taotletavad summad on suhteliselt väiksed, pead kasutatud raha tagasi maksma üsna varsti. Samas saad ise valida maksepäeva ning võid soovi korral raha ennetähtaegselt tagastada.

Krediidilimiidi miinused

  • Väga kõrge intress – krediidilimiidi intress on teiste laenuteenustega võrreldes kõige kõrgem. Ka kõige “soodsamate” krediidilimiitide krediidi kulukuse määr on 40 kuni 60 protsendi vahemikus.
  • Väiksed summad – igale inimesele määratakse limiit tema maksevõimekuse piires. Maksimaalne summa ei ületa tavaliselt 10 000 eurot (kuid on suur võimalus, et sulle määratav limiit on näiteks 2 000 või 5 000 eurot).
  • Ohtlikult lihtne – krediidilimiidiga on ohtlikult lihtne pidevalt raha juurde saada. Seetõttu võib juhtuda, et laenad rohkem kui suudad tegelikkuses tagasi maksta.
blog comments powered by Disqus