Minister vabapidamislauda avamisel

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo osales 10. detsembril, riigikogulase ja talumeieri Tiit Niilo Nopri talu vabapidamislauda pidulikul avamisel Võrumaal Kärinä külas.

?Vabapidamislauda käivitamine ei tähenda murrangut mitte ainult Misso vallas, vaid on tähenduslik kogu Võrumaa piimatootmise ja töötlemise taustal. Lisaks on Niilo farmi ja meierei käivitamine oluline regionaalse ettevõtluse seisukohast, sest ta annab tööd ja elatist kümnetele inimestele ning aitab piiri panna vahepeal lausa massiliseks kujunenud Eesti ääremaa külade tühjenemise protsessile, ? nendib minister. Ühtlasi tervitab Tuiksoo ka Tiit Niilo ja Eesti Piimakäitlemistalude Liidu ettepanekut, et suurtes poekettides peaks olema talumeiereide eraldi väljapanek. Ministri eriline tunnustus kuulub abikaasa Vilvele, kelle õlul lasuvad Nopri peremehekohused siis kui Tiit Niilo Toompea ja Nopri vahet sõidab.

Hetkel on Nopri talus 270 veist. Uues, avatavas lüpsilaudas on kohti 200le loomale. Noorloomi on ostetud välismaalt, kuid edaspidi on kavas kogu noorkari kasvatada oma talus. Tänavu on Nopri talu investeerinud umbes 11 miljonit krooni, millest kolmandik on Euroopa Liidu investeeringuabi. Tuleval aastal seisab ees meierei uuendamine, meierei hakkaks tegema sõira ja juustu.

Janika Salev
Põllumajandusministeeriumi avalike suhete osakond

blog comments powered by Disqus