Minister pooldab moodsate tervisekeskuste rajamist

Möödunud reedel Jõgeva- ja Tartumaad külastanud töö- ja terviseminister Urmas Kruuse jagas selgitusi tööhõivereformi läbiviimisest ja väljendas positiivset suhtumist nüüdisaegsete tervisekeskuste rajamiseks.

Tartumaal külastas minister Urmas Kruuse Alatskivit, kuhu koostöös paikkonna  omavalitsustega tahetakse rajada nüüdisaegset tervisekeskust. “Ministeerium suhtub ettevõtmisesse toetavalt, sest peame vajalikuks, et kogu Eestis tekiksid tervisekeskused, kus töötaksid perearstid, õed, ämmaemandad, füsioterapeudid ning esmatasandi meditsiiniabi oleks inimestele võimalikult kodu lähedale toodud. Alatskivile sobib tervisekeskus ka põhjusel, et seal asub ka Euroopa Liidu rahadega välja ehitatud sotsiaalhooldusasutus ning kaks asutust saaksid tulevikus tõhusat koostööd teha,” lausus ta. Kruuse sõnul motiveerib tervisekeskuste rajamist ka elanike rahulolu paranemine perearstiteenuse kvaliteediga.

Tööhõivereform vajalik

Erinevatel kohtumistel põhjendas Urmas Kruuse tööhõivereformi läbiviimist asjaoluga, et töövõimetuspensionäride arv on jõudmas 100 000-ni. “Praegu töötavad nendest vaid pooled kas siis täis või osalise koormusega või aastas teatud ajavahemiku vältel. 68 protsenti vastavast elanikkonnast sooviks aga tööd teha ja ettevõtted on huvitatud nende tööle võtmisest. Teemakohane huvi tööandjate hulgas on kasvanud. Reformiga tuleb aga luua eeldused ja võimalused avatud tööturul konkureerimiseks,” lausus minister.

Tööandjad tunnevad huvi

“Tuge vajaliku struktuuri ja teenuste väljaehitamiseks saame ka Euroopa Liidust,” lisas ta.

Jõgeval kohtus Urmas Kruuse mõttevahetusel maakonna erakonnakaaslaste aktiiviga. Arutelul osalesid Jõgeva maavanema kohusetäitja Viktor Svjatõšev ja omavalitsusjuhidest Jõgeva abilinnapea Raivo Meitus, linnavalitsuse liige Kalle Pint, Jõgeva vallavolikogu aseesimees Ain Viik ja Torma vallavolikogu esimees Ülvi Nool. Ministrit saatis Jõgeva- ja Tartumaa visiidil  riigikogu liige Terje Trei.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus