Minister Kadri Simson: „Oleme rikkamaks saanud”

Teisipäeva õhtul Põltsamaal viibinud majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson ütles lühiusutluses Vooremaale, et Eesti majandusel läheb hästi. Kohtumist piirkonna elanike ja ettevõtjatega hindas ta mõlemapoolselt kasulikuks.


Kui tulemuslik kohtumine kohalike ettevõtjate ja muu rahvaga oli?

„Sain siit kaasa palju kasulikke ja positiivseid ideid. Taaskord tõdesin, et Põltsamaa ettevõtjad on oma optimistlike mõtetega tegusad inimesed. Kõikides laudkondades räägitust koorusid välja mitmed probleemid, mida on vaja ettevõtluse paremaks arendamiseks lahendada. Kuid samuti pakuti omalt poolt välja häid lahendusi, kuidas tuua maapiirkondadesse rohkem elanikke ja tekitada töökohti.”

Millised olid kõige põletavamad teemad?

„Üks olulisemaid teemasid oli kindlasti elektriliitumisega kaasnevad kõrged tasud, mis takistavad nii maale elama asumist kui töökohtade rajamist. Riik peaks siin kindlasti mõtlema sellele, kuidas liitumisega kaasnevaid kulusid inimeste jaoks vähendada. Teiseks muidugi transpordi ja teede küsimus, mis ka Põltsamaad tänu Tallinna – Tartu maanteele väga otseselt puudutab. Ja lõpuks elukeskkonna parendamine, mis aitaks elu maal atraktiivsemaks muuta.”

Euroliidu uues eelarves on plaanis praeguse seisuga Eestile antavat toetust pea 17 protsendi võrra kahandada. Kuidas see meie majandusele tervikuna edaspidi mõjuda võib?

„Arvan, et meil pole põhjust muretseda. Vähem hakkame raha saama seetõttu, et oleme ise rikkamaks saanud, meie jõukuse tase on tõusnud. Samas on toetussummad valdkonniti erinevad, sest näiteks meie põllumeestele edaspidi toetus isegi suureneb. Lisaks ei ole praegu välja pakutud summad lõplikud. Selle aasta lõpuni toimuvad euroliidus nende summade üle alles läbirääkimised ja vaidlused ning lõplike tulemusteni jõutakse järgmisel aastal.”     

Kuidas Eesti majandusel praegu üldse läheb?

„Meie majandus seisab praegu headel alustel. Tugevus peitub just selles, et see edu on laiapõhjaline ja ei tugine vaid paarile segmendile. Meil on praegu rekordiliselt kõrge tööhõive, meie tarbimine on kasvanud, edukalt ekspordime oma kaupu. Suurenenud on inimeste tagasitulek Eestimaale. Kõik see kokkuvõttes on muutnud majandusseisu heaks.”  

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus