Milliseid toetusi võivad ettevõtjad saada

 

Jõgeva Arendus- ja Ettevõtluskeskuse (JAEK) juhataja Tiit Urva kinnitusel pakuvad nemad ettevõtjatele kokku umbes tosinat toetust.

Esimene neist on alustava ettevõtja starditoetus suurusjärgus viis tuhat eurot. Toetuse saamise tingimuseks on korralikult ette valmistatud äriplaan. Viimase aitavad JAEKi konsultandid alustaval ettevõtjal valmis teha,” lisas Urva.

Kasvule suunatud ettevõtja, kellel on ka ekspordivõimalused, saab taotleda kasvutoetust, mille suuruseks on kaks tuhat eurot. Tegutsev ettevõte peab selle toetuse saamiseks näitama tulemusi ning töötama välja täiendava äriplaani ning kirjeldama strateegiat. Toetus on mõeldud tehnoloogia uuendamiseks.”

On mitu ühekordset toetust, nende hulgas ka innovatsioonitoetus, mis on mõeldud ettevõtjatele, kes teevad koostööd teadusasutustega. Tiit Urva selgitas, et kui ettevõtjal on uue toote tehnoloogiline lahendus, mis vajab täiendavat tõestust või teadlaste nõuannet, siis innovatsioonitoetuse abiga on võimalik pöörduda teadlaste poole, kes aitavad ettevõtjal lahendada tootearenduse takistuse või probleemi.

Lisaks on JAEKist võimalik taotleda arendustöötaja toetust, aga samuti ka suurettevõtja toetust. Viimane on mõeldud ettevõtjatele, kel on vaja investeerida. Toetussumma on kuni miljon eurot.

Toetuste kohta saab põhjalikumat infot JAEKi kodulehelt http://www.jaek.ee/.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus