Milleks valida pulbervärvimine?

SISUTURUNDUS

Tänapäevaks on pulbervärvimine muutunud üha levinumaks viisiks metallpindade katmiseks. See on tingitud sellest, et sel moel on lihtsam ja odavam saavutada ühtlane, vastupidav ja piisavalt paks pinnakate. See on tõhus lahustitevaba pulbriline segu ja keskkonnasõbralik alternatiiv tavapärasele vedelvärvimisele. 

Kuidas pulbervärvimise protsess toimib?

Värvimisprotsess on kiire ja efektiivne, mis nõuab spetsiaalsete värvimisseadmete kasutamist ja lühidalt kokkuvõttes see midagi väga keerulist ei olegi: Värv pihustatakse pulbrina elektriväljas detaili pinnale ning kuumutatakse seejärel ahjus umbes 20 min 200 °C juures. Jahtumise käigus paakub värv ilusasti metalli külge saavutades lõpliku tulemuse. Vot nii lihtne ongi! 

Põhjused, milleks otsustada pulbervärvimise kasuks

Keskkonnasõbralik: pulbervärv on ökonoomne, sest see ei sisalda mürgiseid lahusteid ega muid kahjulikke kemikaale, mida ​​vedelvärvides leiduda võib. Lisaks ei teki pulbervärvimise protsessis õhku saastavaid aurusid, mis on oluline eriti tööstuslikus keskkonnas.

Tõhus: Pulbervärvimine on ülimalt tõhus, kuna protsessi käigus ei kulu nii palju tööjõudu ja ei pea värvi kuivamist ootama, mis teeb selle palju kiiremaks kui mõni muu värvimismeetod. Lisaks ka oma väärtuslikule ajale hoiate raha kokku, kuna pulbervärvimine on soodsam kui näiteks vedelvärvimine.

Lai valik värve: Lipson Invest OÜ värvivalikus on üle 400 variandi, seega õige värvi leidmisega ei tohiks takistusi kohe kindlasti tekkida. Lisaks on pulbervärvi võimalik lisada erinevaid efektpulbreid, mis lisavad metalli pinnale erilist efekti, näiteks kuldset, hõbedast või kroomitud välimust.

Pikaajaline vastupidavus: See on üks parimaid eeliseid, nimelt pulbervärvitud esemed säilivad kaua ning püsivad pikalt värskena. See on tunduvalt vastupidavam kui tavapärane vedelvärv, mis tavaliselt hakkab aja jooksul kiiremini lagunema. Pulbervärv on ka korrosioonikindel, kaitstes värvi all olevat metalli rooste ja kahjustuste eest. Lisaks on see veel vastupidav vee ja UV-kiirguse suhtes ning ei vaja spetsiaalset hooldust, seega sobib hästi ka välistingimustesse paigaldatavatele esemetele.

Kokkuvõttes on pulbervärvimine tõhus, keskkonnasõbralik ja vastupidav viis pindade töötlemiseks. See on hea valik, kui soovite, et teie esemed säiliksid pikemat aega värskemana ja kaunimana. Pulbervärvimine on sobilik nii tööstuslikuks kui ka koduseks kasutamiseks ja seda on võimalik rakendada nii suurtele kui ka väikestele esemetele. Kui otsite tõhusat ja kvaliteetset viisi metalli pinna töötlemiseks, siis tasub kindlasti kaaluda pulbervärvimist. Küsimuste ja abi korral pöörduge pulbervärvimise spetsialisti Lipson Invest OÜ poole, kes aitab teile sobivaima lahenduse leida. 

 

blog comments powered by Disqus