Millal hakatakse Jõgeval kütma?

Vastab Utilitase Jõgeva osakonna juhataja Endel Varik:

„Sügiskuu saabumisega langeb temperatuur ka kodudes ning tekib vajadus hoonete kütmise järele. Kuna Utilitas toodab soojust ja tagab pideva soojusvarustuse aasta ringi, siis on hoones küttehooaja algus tarbijate otsustada – kõik tarbijad, kes keeravad oma maja soojussõlme sisendid lahti, saavad radiaatorid soojaks. Kaugküttekliendina on mugav ja muretu küttehooaega alustada, sest muretsema ei pea kütuse hankimise või katelde hoolduse pärast. Utilitas edastab soojust kuni hoone soojussõlmeni. Hoone omanikud või haldajad koostöös elanikega ise otsustavad, millal on kütte sisselülitamiseks sobilik või vajalik aeg.

Kütmise alustamiseks tuleb hoone haldajal avada maja soojussõlmes kütte ventiilid, panna tööle pump ning vaadata üle automaatika seadistus. Utilitase teavitamine või spetsiaalse esindaja kohalolek ei ole vajalik. Küll aga tasub enne kütmisega alustamist kontrollida, kas hoonesisene küttesüsteem on töökorras ja veega täidetud. Eriti tuleks sellele tähelepanu pöörata hoonetes, kus suvisel ajal on küttesüsteemis remonditöid tehtud või radiaatoreid vahetatud. Juhul, kui maja sisendisiibrite avamisel soojust ei tule, peaks kindlasti pöörduma Utilitase klienditeeninduse poole.

Õigeaegse kütmise alustamisega tagatakse sobiv mikrokliima ja mugavamad olud nii elanikele kui ka hoonele. Madal välistemperatuur ja niiskus võivad mõjuda kahjulikult elamu konstruktsioonidele, mille ülessoojendamiseks kulub lõppkokkuvõttes suurem soojuse hulk.“

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus