Militaarvõistlustelt Lätis neljas koht

Jõgeva Maleva kaks kodutütart ja kuus noorkotkast asusid teele Lätti Bauska linna, kus peeti Colonel J. Dalbinš Cup. Tegemist on noortele mõeldud militaarse takistusraja võistlusega, millest võtavad osa Eesti, Läti, Leedu noored. Päeva jooksul tuli läbida kaks rada.


Esimene oli NATO rada, mis koosnes 14 erinevast takistusest. Võistluse esimese osa jaoks jaotati meeskond kaheks (nooremad ja vanemad). Meeskond koosnes ühest kodutütrest ja kolmest noorkotkast. Nooremad saavutasid takistuses kolmanda koha ning vanemad kuuenda koha.

Teiseks ülesandeks oli läbida takistusrada, mis kulges Bauskast läbi voolava jõe ääres. Kiirrännakul oli meeskond taas üks ning kohe stardis oli ülesandeks jõe läbimine. Rajal oli 12 takistust ning see oli umbes kolm kilomeetrit pikk. Kiirrännakul pidid võistlejad lükkama autot 50 meetrit, läbima erinevaid takistusi, tegema kanderaami ja kandma kannatanut, roomama mudas ning sooritama mitmeid meeskonnaülesandeid. Kiirrännaku lõpetas Jõgeva malev kuuenda ajaga. Kokkuvõttes andis see Jõgeva malevale neljanda koha.

Võistleja Hanna-Liisa Möldri ütles, et Läti võistlusmäng oli tema jaoks uus ja huvitav kogemus, kuna ta polnud varem sellisega kokku puutunud. “Kõige enam jäid mulle meelde huvitavad ülesanded, kummipaadiga võimalikult kiiresti jõe ületamine ja “mägironimine”. Minu hinnangul oli meil hea meeskonnatöö ja väga seiklusterohke nädalavahetus.”

SIGRID KÜLAOTS, Kamari rühmavanema abi

HANNA-LIISA MÖLDER, Puurmani rühma kodutütar

blog comments powered by Disqus