Mihklilaadal kaubelnud lapsed üllatasid leidlikkusega

Lapsed on ääretult leidlikud: nii mõnegi leti juures võis kohata silti: kui ostad asja, saad õuna tasuta. Nii-öelda “kauba peale” pakuti ka kastanimune, mille eest muidu tuli välja käia 50 senti.

Noored kauplejad olid müügikohtadele sättinud kõikvõimalikku kraami. Pakuti nipsasjakesi ja mänguasju, mida tõenäoliselt enam endal vaja ei ole, mitmed müüjad olid aga ka rohkem vaeva näinud: saada oli ise valmistatud nukuriideid, kaarte, telefonikotte ja kaunistatud pliiatsitopse.

Kauplemine käis väga aktiivselt: neljanda klassi poiss küsis ühe mänguauto eest kaks-kolm krooni, lubas aga kõik kolm kolme krooni eest ära anda, kui vaid kõik korraga ära ostetakse. Aktiivne neiu oli aga nõus kümne krooni eest ära andma viis omavalmistatud kaarti ja õuna veel pealekauba.

Lisaks olid müügil ka elusad asjad ? kassipojad ja koerakutsikad. Kutsika hinna võis ostja ise määrata: noor müüja oli kahekuuse õuekoerahakatise nõus ära andma ka kümne krooni eest. Kutsikas meelitas küll kokku palju paitajaid ja muidu huvilisi, kuid ostjat oli talle paraku siiski raske leida.

Kassipoegi oli laadal saada mitmeid, eriti suure tähelepanu osaliseks sai siiski üleni valge kiisu.

Mihklipäev Põltsamaa lossihoovis ei möödunud siiski vaid kaubeldes, põnevat meelelahutust jätkus veel nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Nimelt saabus laadaplatsile mustkunstnik Tõnu Ojavee, kes avalikult välja ütles, et tal on plaanis rahvast natuke lollitada. Mitmesugused trikid meelitasid rahva lava ümber kokku, nii et kaupleminegi unarusse jäi.

Koertekooli juhataja Lea Mergel tõi aga laadale oma ?õpilased? nii Põltsamaalt kui ka kaugemalt. Uudistajad olid üllatunud, kui targad ja kuulekad need inimese parimad sõbrad olla oskavad.

Laste ja noorte hulgas oli väga populaarne karkudel kõndimine, mis, nagu selgus, nii väga lihtne ja hõlbus ei olegi. Lausa näoli maha just keegi ei prantsatanud, kuid kerge komistamisega lõppes vigurkõnd nii mõnelgi korral.

Koos lastega mängis Põltsamaa kultuurikeskuse näitemängustuudio “Virbus Unitise” rahvas, samast seltskonnast oli pärit ka päeva juht Ketlin Turjakas. Lõbusaid tantsumänge said laadalised mängida ka Senta Bergmanni ja tema memmede tantsurühma eestvõttel.

Põnevamad aia- ja põllusaadused oli toodud nunnunäitusele. Sai uudistada “omatahtsi” kasvanud kartuleid ja kõverustega porgandeid, üks pereema oli aga kaasa toonud lausa omavalmistatud Sügismehikese, kes kogu ürituse aja laval seisis ja toimuvat jälgis.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus