Mihkel Kukk tahab vaatamata vigastusele EM-il osaleda

Kaks nädalat tagasi jooksutreeningul õnnetult pöialuusse mõra astunud ning praegu kipsis jalaga odaviskaja Mihkel Kukk on optimistlik ning soovib juuli lõpus Barcelonas Euroopa meistrivõistlustel kaasa lüüa.

Kuke parema jala pöialuusse tekkis mõra õnnetu juhuse läbi. Metsas jooksutrenni teinud sportlase jala alla jäi kivi, mis tema pöida mõra tekitas. Esialgu ei olnud diagnoos lootustandev — keset võistlushooaega pandi noormehe jalg esialgse otsusega viieks nädalaks kipsi.

Praegu on odaviskaja aga suhteliselt optimistlik. “Lähen 28. juunil arsti juurde, kus selgub, kuidas jalg paranenud on,” selgitas Kukk, avaldades lootust, et kõigi eelduste kohaselt ta siiski viis nädalat kipsis jalaga ringi käima ei pea.

Treenimisest pole Kukk vaatamata vigastusele loobunud. Üldfüüsilist vormi hoiab ta jõusaalis käies. Plaan on tagasilöögist hoolimata osaleda Barcelona kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel. “Tahan osaleda ka mõnel varasemal võistlusel enne EM-i, sest kaks kuud ilma võistluseta on liiga pikk paus,” nentis Kukk. Viimane võistlus oli mehel Jõgeva Kuldliiga etapil, kus ta tulemusega 78.67 teise koha pälvis. Tartu Gustav Sule memoriaali otsustas Kukk vahele jätta, toona tegi talle muret valutav kannakõõlus.

Kuigi praeguseks pole kellelegi teada, mis seisus jalg arstlikul kontrollil on, ei lase Kukk tujul langeda ning loodab juba õige pea pärast kipsist vabanemist hakata oda loopima. Vigastusi on mehel ennegi ette tulnud, praegugi annab tunda haige õlg. “Eks need õlavigastused olegi visad paranema, kuid siiamaani on mul jalatraumad, näiteks väänatud hüppeliiges, hästi taastunud,” oli Kukk lootusrikas. Mingeid kindlaid eesmärke ta EM-iks pole seadnud. “Hooaja alguses oli kindel plaan EMil finaali pääseda, kuid nüüd tahaks lihtsalt osaleda ning teha võimalikult hea tulemus,” ütles odaviskaja.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus