Mihkel Kukk püüab täna kodupubliku ees poodiumikohta

Täna õhtul peetakse Jõgeva linna staadionil BigBank kergejõustiku Kuldliiga avaetapp, mille peaalal odaviskes püüab lisaks Andrus Värnikule ning Läti odaviskeässadele poodiumikohta ka Jõgeva mees Mihkel Kukk.

Õhtusel kergejõustikuvõistlusel on seekord peaalaks odavise. Sel alal võtavad teiste hulgas mõõtu endine maailmameister Andrus Värnik, Pekingi olümpiahõbe Ainars Kovals ning mitmeid tiitlivõistlusi võitnud Eriks Rags Lätist. Lisaks neile astub võistlusel üles ka Mihkel Kukk, kes loodab head tulemust ja poodiumikohta.

Kukk sõnas enne võistlust, et valmistumine algavaks hooajaks on kulgenud plaanipäraselt ning ilma vigastusteta. Tema selle aasta tippmargiks on 79.59. Kuke enda sõnul on see enne hooaja algust hea tulemus, kust hooaja edenedes edasi minna. Möödunud aastal viskas Kukk Jõgeva Kuldliiga võistlusel 81.77, mis on praegu tema isiklik rekord. Toona saavutas ta selle tulemusega teise koha, kaotades Värnikule vaid 23 sentimeetriga. Enne võistlust ei soovind Kukk välja öelda tulemust, mida ta Jõgeval täna teha loodab. “Jääksin rahule hooaja pikema tulemusega, kuid midagi täpselt veel välja käia ei tahaks,” märkis Jõgeva odaviskeäss. Hea tulemus on Kuke sõnutsi võimalik mitmete asjaolude kokkulangemisel. “Kui enesetunne ja ilm on võistluspäeval hea, tuleb ka hea tulemus,” kinnitas ta.  

Staadionirekord jällegi ohus

Veel lisas mees, et võitlus tugevate konkurentidega on talle motiveeriv. Ka möödunud aastal viskas Kukk võistlustel oda pea 82 meetri märgini just siis, kui Värnik oli avakatsega võiduväärilise viske teinud. Kõige kõvemaks konkurendiks peab Kukk lõunanaabrit Ainars Kovalsit, kes on stabiilselt igal võistlusel 80 meetrit täis visanud. Parematel võistlustel küünib see isegi 85 meetri piirimaile, seega võib Värniku ja Vasilevskise nimel olev Jõgeva staadioni odaviske rekord, mis on praegu 82 meetrit, hea õnne korral puruneda.

Teisalt peab Kukk silmas ka noort talendikat Tanel Laanmäed, kelle tulemused on liikunud tõusvas joones. Samas ei saa ka unustada Värnikut, kelle hooaja parim tulemus 74.50 jääb praegu Kuke omale alla. “Värnik võib teha väga hea tulemuse või ka lõpetada nulliga, teda ei või iial teada,” arutles Kukk. 

Iljuštšenko püüab uut rekordit

Lisaks odaviskele on tugevad võistlejad kohal ka kettaheiteringis. Seal asuvad võistlustulle Aleksander Tammert ning Raigo Toompuu. Kui möödunud aastal oli kohal ka olümpiavõitja Gerd Kanter, siis sel korral Jõgeva publik teda ei näe. Põnev võistlus tuleb ka kuulitõukes, kus osalevad Taavi Peetre ja Raigo Toompuu. Enda püstitatud Eesti rekordit kõrgushüppes, milleks on 1.92,  asub ohustama kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko. Ka ei saa tänasel võistlusel kaasa teha mitmekordne Eesti rekordinaine ja eelmisel aastal parimaks naissportlaseks tunnistatud Ksenija Balta, kes peab sel hooajal vigastuse tõttu vahele jätma ka mitmed suured tiitlivõistlused. Möödunud aastal püüdis Balta Jõgeval püstitada uut Eesti rekordit 100 meetri jooksus, millest toona jäi puudu kaks kümnendikku sekundit.

Võistluspäev Jõgeva staadionil algab kell 16.30, kui võistlustulle astuvad Ergo noorteliiga sportlased. Suur võistluspäev avatakse kell 18.00 ning õhtu peaala odavise  algab kell 18.30. Spordiürituse sarja peakorraldaja Mati Lilliallik kutsub kõiki spordihuvilisi võistlust vaatama, et saaks purustatud ka Jõgeva pealtvaatajaterekord. 

Täna Jõgeva staadionil üles astuvad silmapaistvad sportlased

Odavise

Mihkel Kukk

Andrus Värnik

Ainars Kovals

Eriks Rags 

Kolmik- ja kaugushüpe

Sirkka-Liisa Kivine

Veera Baranova

Igor Sjunin 

Kettaheide

Aleksander Tammert

Raigo Toompuu 

Kuulitõuge

Taavi Peetre

Raigo Toompuu 

Kõrgushüpe

Anna Iljuštšenko

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus