Mida teha linnalindudega?

Veel mõne aasta eest võisite Jõgevale tulles juba  raudteejaamas tõelise vareste tervituskisa osaliseks saada. Kisa-kära jätkus linna poole minneski. Nüüd on Jõgeval tunduvalt vaiksemaks jäänud.

Jõgeva kesklinnas on rahulikum pärast kõrghaljastuse korrastamist. Pärast korraldatud jäätmeveo rakendamist Jõgeval 2007. aasta jaanuarist on linnalindude toidulaud hoopis kesiseks jäänud. Suletud konteineritest ei saa nad enam midagi kätte. Oma mõju on ka kompostimisel suletud nõudes koduaedades.

Alles on jäänud lindude söötmise probleemide üksikjuhud. Tänu koostööle politseiga on ka nende isikute arv vähenenud, kes linnalinde toitma kipuvad. Arvatavasti on algatatud väärteomenetlustel olnud tulemuslik tagasiulatuv mõju. Lindude  toitmine kui mõtlematu tegu põhjustab probleeme sadadele inimestele, seega on need suunatud avalike huvide vastu. Igale taolisele juhtumile on reageeritud ja reageeritakse ka edaspidi.

Söötjad on olnud kortermajade elanikud, sest eramu aeda ei igatse keegi neid sulelisi kraaksuma, toidu pärast kaklema ja reostama. Inimesed, kel igatsus mõne karvase või sulelise eest hoolitseda, võiksid hankida endale korterisse lemmiklooma või -linnu, jättes vareste ja hakkide söögilaua looduse katta. 

4. november 2008

blog comments powered by Disqus