Mida Juku ei õpi, seda õpib Juhan

Täiskasvanud õppija nädal, mida korraldab Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ja mis tänavu juba 12. korda toimub, on juba nii-öelda rutiiniks saanud. On harjutud nii kõnealuse teemanädalaga kui sellegagi, et igas eas inimesel on vaja õppida, ta on võimeline seda tegema ja mis peamine — õppimine tõepoolest ongi huvitav.

Maailm areneb. Tehnikaimed, millest praegune nelja-viiekümnene lapsena koolipinki nühkides veel undki näha ei osanud, on täna meie igapäevaelu kõige loomulikum osa. Ja nii me lähemegi taas koolidesse ja kursustele, tundes targemaks saamisest mõnu.

</p>

Kui ehk mehhaaniline mälu polegi enam koolijütsiga samal tasemel, kaalub selle vajakajäämise üles elukogemus, mis informatsiooni süstematiseerida ja faktide vahel seoseid luua aitab. Pealegi särab ju igalt töölaualt vastu arvuti abivalmis pale, mis kunagised konspektide laenamised-paljundamised  ja paksude teatmeteoste lappamised unustada võimaldab.

Õppimine on popp, ka meie maakonna igas nurgas.

Eile Põltsamaa kultuurikeskuses toimunud XII täiskasvanud õppija nädala avaüritusel tunnustati  Eestimaa parimaid täiskasvanud õppijaid, koolitajaid, koolitussõbralikumaid organisatsioone ja omavalitsusi.

 

3. oktoober 2009

blog comments powered by Disqus