Mida arvate kavandatavast peaministri vahetusest? Kas Reformierakonna koalitsioonipartneri vahetus võiks kaasa tuua muutuse Eest

Aarne, bussijuht

Siin Kallas ei ole usaldusväärne peaminister, sest teda seostatakse teatud rahasummade kadumisega. Võib-olla oleks mingil määral kasu sellest, kui IRL-i asemel läheksid valitsusse sotsid või Keskerakond. Järgmisel aastal toimuvatel riigikogu valimistel võiksid praegune opositsioon ja koalitsioon pooled vahetada. Elu seisab aastaid paigal ja vaja on mingeid muutusi. 

Heili, kodune ema

Mina mäletan kaduma läinud kümmet miljonit dollarit. Siim Kallase kui Reformierakonna asutaja juhtimisel jäävad ju põhimõtted samaks. Ehk muutuks midagi veidike juhul, kui Reformierakonna koalitsioonipartner vahetuks. Mina loodan aasta pärast toimuvatel valimistel pigem uute tulijate peale. Mulle kui suure pere emale sobiks Kristiina Ojulandi juhitav partei.  

Jüri, ametnik

Kui Kallas sunniviisilise haldusreformi läbiviimist ei poolda, siis tuleb see vahetus pigem kasuks. Ehk elavdab uue peaministri tulek meie seisva veega poliitilist tiiki. Kui Reformierakond ja IRL sõjakirve maha suudavad matta ja mõned ministrid välja vahetada, siis võiks praegune koalitsioon jätkata.

Andrei, ehitaja

Peaminister peaks küll vahetuma. Siim Kallasest ei saa aga paremat peaministrit, kui oli Andrus Ansip. Mulle meenub kohe kümne miljoni dollari afäär. Minu arvates oleks peaministri ametisse nooremat inimest tarvis. Reformierakond võiks koalitsioonipartnerina IRL-i sotside vastu vahetada.

Tea, raamatukoguhoidja

Mina arvan, et Ansipi Kallase vastu vahetamine on lihtsalt üks poliitiline käik, mis eriti midagi ei muuda. Võib-olla muutuks midagi siis, kui Reformierakond vahetaks valitsuses IRL-i sotside või Keskerakonna vastu välja. Kui aasta pärast toimuvatel valimistel väikeparteid riigikogusse ei pääse, siis peaks minu arvates praegune opositsioon võimule tulema.

TOOMAS REINPÕLD

 

blog comments powered by Disqus