Mida arvate Jõgeva Gümnaasiumi ja Jõgeva Ühisgümnaasiumi võimalikust liitmisest? Kas see oleks õige samm?

Katrin Jõgi, õpilane

Ma lõpetasin põhikooli Jõgeva Gümnaasiumis, praegu õpin Treffneris ja elan Tartus. Ma arvan, et koolide liitmine on vältimatu. Ühisgümnaasium on selle poolt. Need minu sõbrad, kes gümnaasiumis käivad, on totaalselt vastu. Õpetajad vist ka. Praegu veel on ruumi kahele gümnaasiumile, kuid mitte kauaks. Algklassides on juba praegu vähe õpilasi.

Elvi Puusepp, pensionär

Ma arvan, et see pole päris õige. Koolid peaks ikka eraldi jätma. Vahepeal räägiti, et võiks panna ühe kooli linna ja teise valla alla. Linnal oleks kindlasti kasulikum, kui mõlemad on tema käes, eriti just pearaha suhtes. Maalapsed pannakse ju ikka siia kooli.

Veljo Luming, pensionär, endine õpetaja

Mitte mingil juhul ei tohiks koole liita. Kui on kaks, siis olgu kaks. Praktika on ju näidanud, et kui koolis oli umbes 900 õpilast, siis oli hullumaja. Mõlemas koolis on läinud asjad oma rada. Olgu parem sada õpilast vähem, õpilastel on siis kodusem ja turvalisem tunne. Leitakse mingi ökonoomne lahendus, lapsed pannakse ühte kooli kokku, osa õpetajatest lastakse lahti ning teistel on selle võrra suurem koormus. Majanduslikult võib see olla kasulik, kuid õppimise külje pealt vaevalt.

Kunagi tehti katse, et kas õpetaja tunneb õpilase hääle järgi ära. Kui koolis on 200-300 last, siis võib isegi öelda, kes koridoris karjub, kaheksasajaga enam ei suuda. Vähem koolimaju, tihedamalt õpilasi ?  kahtlen sellise hariduse kvaliteedis…

Raivo Tasso, fotograaf

Minu jaoks on see nii vähe tähtis, et ma ei oska kohe midagi öelda. Las siis ühinevad, kui teisiti ei saa. Siiani on nad ühel staadionil hakkama saanud, ju siis saavad ka ühes koridoris.

Enn Merilo, ehitaja

Ei ole sellega nõus. Sellepärast, et mida väiksem kool, seda parem. Seda paremini saavad õpilased omavahel läbi.

 Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus