Metsatarekese tervisepark avas uksed

Siimustis avati möödunud reedel, päev enne Eesti Vabariigi sajandijuubelit, Metsatarekese lastekodu tervisepark. JJ-Street tantsukooli rajaja ja harrastussportlase Joel Juhti algatusel ja paljude annetajate toetusel valminud rajatist saavad peale lastekodulaste kasutada ka teised spordihuvilised.

Möödunud aasta aprillis läbis Jõgevamaalt pärit Joel Juht maailma ühe raskema ultramaratoni, Marathon Des Sablese, mida peeti juba kolmekümne teist korda. Kõrbekuumuses luidetel ja kivilagendikel joostes läbis Juht 240 kilomeetrit. Neid, kes tema pöörasele pingutusele kaasa elasid, kutsus ta Metsatarekese tervisepargi heaks annetusi tegema. Ka mullu mais kodumaal ette võetud jooksuretke (Tallinnast Jõgevale) pühendas Juht tervisepargi jaoks raha kogumisele. Peale 91 üksikannetaja panid tervisepargi projektile õla alla Jõgeva vallavalitsus, JJ-Street tantsukool, JJ-Street laste- ja perefond, kultuuriselts Vanaveski, OÜ-d Tiptiptap, Fimar Group ja JSP Union, Streetshop ONE ja Liipa talu. Eriti suure panuse pargi valmimisse andis aga Siimustis tegutsev OÜ Moreen, kes valmistas tasuta ette liivaplatsi, kuhu treeningelemendid (need tarnis OÜ Tiptiptap) püstitada.

Kui algselt oli plaanis rajada tervisepark lastekodu territooriumile, siis lõpuks kerkis see siiski lastekodu lähedusse, avaliku laste mänguväljaku ja võrkpalliplatsi naabrusse. Oleks park lastekodu territooriumil, saaksid seda kasutada vaid lastekodu asukad (kõrvalised isikud selle asutuse territooriumil viibida ei tohi), nüüd saavad seal treeningharjutusi teha aga kõik tervisesportlased.

Joel Juht avaldas tervisepargi avamisel heameelt, et tema esiotsa hullumeelsena tundunud idee tänu headele kaasaaitajatele teoks sai, ning lubas, et tuleb soojemal ajal ise kohale ja annab lastekodulastele lähemaid treenimisjuhiseid. Üldjoontes näitas ta aga juba avamisel ära, mida tervisepargis teha võimalik.

“Loodan, et Metsatarekese tervisepargi projekt annab teistelegi tõuke märgata neid, kes abi vajavad, ning paneb teisigi mõtlema, milliseid vahvaid asju saab kogukondliku algatusega ära teha,” sõnas Joel Juht.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus