Metsatareke sai kingiks seinareljeefi

Tänavu Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetanud kunstnik Ülle Ottokar kinkis Siimusti lastekodule Metsatareke seinareljeefi “Usun muinasjuttu “ 

 

Jõgevamaal elava vabakutselise kunstniku Ülle Ottokari sõnul on tema diplomitöö seinareljeef “Usun muinasjuttu ” kokku pandud kolmeteistkümnest erinevast kipsitükist. “Sellise pealkirja valisin tööle põhjusel, et muinasjututeema on kõigile tuttav ja meie kultuuriruumi hästi põimunud. Lastekodule otsustasin seinareljeefi kinkida põhjusel, et töö on loomult lastepärane, ja soovisin, et mu töö oleks mitte just päris avalikus ruumis, kuid siiski paigas, kus rohkesti inimesi liigub ja ka külalisi käib. Nii otsustasingi seinareljeefi kinkida Metsatarekesele. Eelnevalt konsulteerisin oma plaani lastekodu töötajatega,” rääkis kunstnik.

Ta märkis, et töö sai valmis tänu erinevatele abistajatele. “Rahalist toetust sain Jõgeva Kohaliku Omaalgatuse Programmist, Jõgeva vallalt , firmalt Digimarket ja oma emalt Helle Põder-Sooleppalt. Suur abi oli ka elukaaslasest Kristian Vaarpuust, kes isapuhkusel olles väikest Leholat hoidis, mis võimaldas mul taiese korralikult valmis saada,” selgitas ta.

Metsatarekese juhataja Marika Tekkel pidas väga oluliseks seda, et lapsed said seinareljeefi valmimist pealt vaadata. “Oleme Ülle Ottokarile väga tänulikud . Ehk võtavad temast eeskuju teisedki kunstnikud ja saame tulevikuks ka teisi kunstiteoseid.”

“Mulle meeldib seinareljeefi “Usun muinasjuttu ” värvide loomulikkus. Tore oli ka kunstnikuga juttu ajada ja talle küsimusi esitada,” rääkis lastekodu tüdruk Kristi.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus