Metsatareke pidas sünnipäeva

Möödunud reedel pidas Siimusti lastekodu Metsatareke  oma 22. sünnipäeva.

Kontserdiga esinesid lastekodulapsed, tervitusi ja kingitusi tõid külalised lähemalt ja kaugemalt. Koosviibimise melus räägiti ka asutuse käekäiku mõjutavatest teguritest.

Metsatarekese direktor Imbi Ivask põimis sünnipäevakõnesse pidupäevameeleolude kõrvale ka argielu teemasid ja nendega seotud probleeme. “Eesmärkide täitumiseks tuleb kõvasti pingutada. Kulutame aega ja raha mitme valdkonna arendamiseks. Seadused muutuvad üsna sageli, mistõttu tehtu ei pruugi enam nõuetele vastata. Kindlasti on aga põhjust öelda, et kõik lastekodu töötajad teevad oma tööd suure südamega ja vastutustundega ning lastele ja noortele parimat soovides. Meie kollektiivis on soositud mõtlemine suunas, kuidas mina saan midagi paremaks muuta,” rääkis ta.

Õnnesoove ja jätkuvat mõtteerksust ning tegutsemistahet soovisid lastekodule riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk, Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev ja Jõgeva vallavanem Enn Kurg.

“Maavalitsus näeb, et Metsatarekesel on oluline roll lastele hoolivust ja turvalisust pakkuvas koostöövõrgustikus ,” ütles haridus- ja sotsiaalosakonna nõunik Liivi Noormägi.

Eksootilisemaks külaliseks oli firma Fohow Eesti OÜ eestvedaja Dongbo Zhang, kes tõi lastekodule oma sünnimaa Hiina rahvakultuuriga seotud meeneid ja ka rahalise kingituse.

“Metsatareke on meie ettevõtte koostööpartner ja tänagi tulime siia parimate soovidega. Toetan mitmetes sõnavõttudes välja öeldud mõet, et lapsel peab olema kodu; neile, kellel see aga puudub, tuleb luua väga head elutingimused lastekodudes,” lausus firmajuht. Samuti pidas sünnipäeval lastekodu meeles firma Fohow partnerettevõtte Korditseps OÜ tegevjuht Helve Pettai.

Sünnipäevakontserti sisustasid laulude ja pillilugudega lapsed, keda juhendab kasvataja Liis Arnek. Mõnda laulu laulsid kaasa kõik sünnipäevalised. “Muljed esinemisest on igati positiivsed. Lauluõppimine on lastekodus väga perspektiivikas ja selle huvialaga tasub tõsiselt tegelda, ” avaldas tunnustust Jõgeva linnavolikogu esimees Margus Kask, Jõgeva kammerkoori dirigent.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus