Metsamoori Perepargis valmistutakse tubaseks ajaks

Võrumaal Antsla vallas Kaika kandi taludes tegutsev Metsamoori Perepark on häälestanud end lähenevale sügisele ja talvele. Taas mõeldakse rohkem sellele, kuidas külmal  ja pimedal ajal terve ja rõõmus olla ning kuidas kõike, mida loodus meile toeks pakub, ka talveks varuda.

Seda ollakse valmis õpetama kõigile neile, kes loodust ja tema väge hindavad ja oma tervisest hoolivad.

Metsamoor ootab oma koju Veetka tallu huvilisi, et õpetada neid sügist nautima ja kõigi meeltega tajuma. Räägitakse ka, kuidas külmal ajal loodusandide toel vaimselt ja füüsiliselt terve olla, millist jõudu annavad taimede juured. Maitstakse kosutavat jõujooki ja loitsitakse loitsukeldris endale tervist.  Selline programm kestab umbes kaks ja pool tundi.

Eraldi loodusõppeprogrammid  toimuvad siin ka lastele.

Veetka talus ehk Metsamoori Irje Karjuse kodus on müügil ka tervise- ja loodustooted ning tema kirjutatud ravimtaimeraamatud.

Kuni oktoobrikuu keskpaigani oodatakse külalisi ka Metsamoori Mesikojas, kus tuleb loomulikult juttu mesilindudest ja nende hinnalisest toodangust. Üht-teist saab seal poolteist tundi kestva programmi jooksul ka maitsta.

Kaanikoja ja selle asukatega tutvumine kestab umbes tunni. Lisaks kaanidele ja nende raviomadustele räägitakse ka huvitavatest ussirohtudest ja taimeleotistest.

Kivi- ja seenekojas saab teada, kui palju kasvab meie metsades tegelikult söögiseeni, mida me ei tunne. Õpetatakse söödava ja mürgise vahel vahet tegema ja poolteise tunni sisse mahub ka kivide teema.

“Metsamoori Pereparki on raske leida, sest see on laiade laante ja kopsakate kuplite vahel peidus. Kuid see, kes siia tuleb, ei kahetse, ta leiab ennast justkui teisest maailmast.  Siin on vabalt hingamise ja eneseotsimise maailm,” ütleb Irje Karjus, kes on kaasanud loodusega sõbraks saamise, temalt abi ja toe leidmise programmi palju ümbruskonna talusid. Nii Veetka talu kui teiste teematalude lood on kirjas aadressil www. metsamoor.ee  Põhjalikult ja täpselt koostatud kodulehega tutvumise järel oskab igaüks välja valida, milliseid talusid ta külastada tahaks ja milline aeg talle ja tema sõpradele sobiks. Elektronkirja või telefoni abil saab end ette registreerida ja siis jääb vaid kohalemineku vaev.

Neile, kes teekonda pikaks peavad või päevade lühenedes ekslema-seiklema minna ei taha, pakub Metsamoor end külla. Selleks puhuks on tal ette valmistatud mitmed programmid. Juttu tuleb taimeravist  ja tervislikust toidust,  mee kasulikest omadustest, refleksoloogiast, homoöpaatiast ja paljust muust. Soovi korral saab ka individuaalset konsultatsiooni.

Metsamoori sõnul sobivad tema loengud ja terviseprogrammid hubasesse küünlavalgel ruumi: asutustele, perekokkutulekutele, koolidele, loodusmajadele, huviringidele, seltsidele.

Asutuste kollektiividele ja sõpruskondadele sobivad “Terviseklubi teeõhtud”, kus õpitakse tundma looduse varasalve ning oma tervist selle abil hoidma ja turgutama.

“Positiivne mõtlemine puhastab meie maailma, me muutume nii tervemaks ja elujõulisemaks. Mõtlematu kiirustamine elus, sellest tulenev vale käitumine ja valed otsused hakkavad mõjutama tervist, suhteid, arengut. Sina ise võid ennast positiivselt mõjutada suunas, mis aitab sul saavutada oma elu eesmärgi. Igal “Terviseklubi teeõhtul” maitseme ühte Metsamoori energeetilist taimeteed ja seletame lahti selle mõju inimesele,” ütleb Irje Karjus. Teeõhtuid kavatseb ta sellel sügisel-talvel hakata korraldama Tartus, Valgas ja Pärnus.

Praegu on Metsamooril käsil neljanda raamatu käsikirja lõpetamine. “Hingetoidud” peaks trükist ilmuma paari kuu pärast ja selles on juttu toidu energeetikast ja emotsionaalsest söömisest.

Ka teeõhtutest ja terviseprogrammidest saab täpse ja põhjaliku ülevaate teemapargi kodulehelt.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus