Metsamoor valmistub suveks

Võrumaal Antsla vallas Metsamoori Perepargis tegutsev Irje Karjus ehk Metsamoor on juba suvelainel ning organiseerib tervist ja elujõudu toetavaid teemalaagreid.

4. ja 5. juulil, täiskuu ajal Veetka talus toimuv libahundilaager on mõeldud naistele, kes ihkavad kogeda midagi müstilist ja erilist. Õpitakse tunnetama looduse ürgset energiat ja väge, valmistatakse umbrohutoite, puhastatakse organismi allikaveega, laadides seda eelnevalt taimeenergiaga. Õpitakse  valmistama energeetilisi taimetilku, nauditakse ürdisaunaprotseduure vabas looduses, tehakse turbamaski. Kantakse ka ussikeed, maitstakse looduslikke ergastavaid eliksiire ja õpitakse taimi kogudes, jälgides ja neist võlusalve valmistades tundma meie oma maa nõiataimi. Loomulikult kuulub laagri juurde ka mõnulemine puhtas metsajärves.

Metsamoori ravimtaimelaager toimub samas 11. ja 12. juulil. Õpitakse kasutama metsataimi igapäevasel toidulaual, nendega suhtlema, neile individuaalselt lähenema, taimedelt abi saama.

Metsamoori Elujõu laagrit tutvustavad selle korraldajad laias laastus järgmiselt.

Kui oled umbes 40, seisad teelahkmel ning tunned, et midagi peab Sinu elus muutuma, olgu siis töö, elukoha või ka elukaaslase poolest, kui sulle tundub, et oled ennast elu virr-varris kaotanud, siis tule koos meiega elujõudu ja elurõõmu juurde saama!

Elujõulaager algab 25. juulil kell  11. ja kestab 26. juuli õhtupoolikuni ehk kella 18ni.

Laagris, mida juhivad looduseterapeut Irje Karjus ja psühholoog Annika Maarend, tuleb juttu alateadvuse jõust, rollidest elus, emotsioonide seosest haigustega, seksuaalsusest looduses ja inimeses.  Põnev teema on tervenemine lugude abil. Õpitakse vabanema pingetest, tunnete väljendamist, hinge ja keha arendamist kunstiteraapia toel, tehakse energiatunnetusharjutusi ja harjutusi, mis  keha hingega tasakaalu viivad; õpitakse tunnetama oma sisemist energiat. Kogetakse sõna väge, taimede ja puude  energiat. Loomulikult kuuluvad Metsamoori  talus pakutavate hüvede hulka mõnusad lõkkeõhtud, omavalmistatud taimetoidud ja ürditeed, suplused järves. 

Kellele vähemalt üks suvelaagritest huvi pakkuma hakkas, see avagu Metsamoori perepargi kodulehekülg www.metsamoor.ee

Seal on kogu info nii laagritest kui kõigest muust põnevast, mida selles Võrumaa kuppelmaastikul pesitsevas külas pakutakse, põhjalikult kirjas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus