Merle Karuks tunnistati õpilassõbralikumaks õpetajaks

Eesti Õpilasesinduste Liit korraldas juba teist korda konkursi kõige õpilassõbralikuma õpetaja leidmiseks. Tänavu pälvis selle tiitli Adavere põhikooli huvijuht ja õpetaja Merle Karuks.


Konkursile esitati kandidaate kogu Eestist ning nende ankeete hindas õpilasesinduste liidu kultuurivaldkonna noortest moodustatud žürii. Liidu üllitatud pressiteates on öeldud, et konkurents oli küll tihe, ent otsus tehti siiski üsna üksmeelselt. Pressiteates on ka öeldud, et konkursi korraldamise ajendiks on näidata, kui suure tähtsusega on meie kõigi elus õpetajad ning kui suurt tunnustust on väärt nemad ise ja nende töö.

Merle Karuks alustas tänavu oma kahekümne teist tööaastat Adavere koolis. Kooli tuli ta kõigepealt huvijuhiks, nüüd annab ta aga lisaks sellele ajaloo-, karjääri-, inimese- ja ühiskonnaõpetuse tunde ning on klassijuhataja ja klubi T.O.R.E (Tugiõpilaste Oma Ring Eestis) juhendaja. Tema kandidatuuri esitas õpilassõbralikuma õpetaja konkursile Adavere põhikooli õpilane Sandra Pomjalov, kes peab Merle Karuksit oma suureks eeskujuks.

“Minu jaoks oli tiitli võitmine suur üllatus. Ma tõesti ei teadnud, et midagi sellist teoksil on,” tunnistas Merle Karuks.

Tema sõnul on õpilastega hea kontakti leida siis, kui neid on võimalik tundma õppida ka mujal kui koolitunnis. Merle Karuksi jaoks avanevadki paljud õpilased teise kandi pealt siis, kui ta huvijuhina üritusi korraldab või tegutseb klubis T.O.R.E.

“Eriti palju avavad noored end T.O.R.E ringis. Sinna tuuakse ikka oma mured ja rõõmud kaasa,” ütles Merle Karuks.

Adavere põhikooli õpilased teavad, et õpetaja Merle oskab olla ka kuri, kui selleks on põhjust. Talle ei meeldi, kui keegi temaga võidu räägib, tundi hilineb või kodutööd pidevalt tegemata jätab. Ta oskab end tundides kehtestada, ent leiab alati aega õpilasi ära kuulata ja aidata. Lisaks sellele leiab ta aega sportimiseks ja enesearendamiseks, projektide algatamiseks, jõululavastuste loomiseks ja koolielu muul viisil edendamiseks.

Kõike seda arvesse võttes oli Merle Karuks õpilassõbralikuma õpetaja tiitlit igati väärt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus