Merilii Jalg võitis Jõgeva turniiri

Jõgeva Coopi 41. kabeturniirile restoranis Kosmos saabus 18 osavõtjat, nende hulgas ka nimekas külalisvõistleja Lätist. Turniiri võitis aga kindlalt Merilii Jalg.


Palamuse neiu Merilii Jalg, kes juba paar aastat on tõsist konkurentsi pakkunud ühisel turniiril mängides koduriigi meesparemikule, tegi esimeses viies voorus kahe võidu kõrval kolm viiki oma arvatavate põhikonkurentide Algo Laidvee, naaberriigi nuputõstja Aivars Auzukalnsi ja Uno Plakiga. Edasi tunnistas aga Merilii Jalg ainult võite ja lõpetas turniiri ülekaaluka
võitjana 15 punktiga 18-st.

Läti kabetaja Auzukalnis kogus tervelt kaks punkti vähem (13) ning lõpetas 2. kohaga. Viimase kolmandiku eel ehk veel peale kuuendat vooru oli liidriks Uno Plakk, kes oli võitnud nii Auzukalnsi kui ka Laidveed. Tema arvel oli 11 punkti. Viimasest kolmest voorust kasseeris Plakk aga vaid ühe viigi ja lõpetas turniiri 12 punkti ning kolmanda kohaga.  

Plusspoolele jäid veel neli kabetajat: 4. Algo Laidvee 12, 5. Enno Eerma 11, 6. Mihkel-Kalju Tammeveski 11 ja 7. Urmas Visk 10 punktiga.
Nädal varem toimunud Kuigatsi (Otepää vald) 16. kabeturniiril läks kolmikvõit Jõgeva Kabeklubi mängijaile. Võitis Algo Laidvee 17 punktiga 18-st. Järgnesid Kaido Raidla samuti 17 ja Uno Plakk 15 punktiga.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus