Merilii ja Triinu Jalg mängisid Izmiri MM-turniiril

Enam kui 4-miljonilises Türgi linnas Izmiris lõppesid järjekordsed noorte MM-võistlused.


100-ruudulises kabes. Osales 222 noorkabetajat 19-st riigist, kusjuures maailmajagudest jäi eemale vaid Austraalia. Eesti võistkonda kuulusid ka õed Merilii ja Triinu Jalg.

Neiud ja noormehed võistlesid kokku neljas vanusegrupis klassikalises ja välkkabes ning seega jagati välja 16 medalikomplekti.

Võistlused möödusid Venemaa noorkabetajate edu tähe all, kes 12 tiitlivõiduga 16-st riisusid koore. Hõbe- ja pronksmedaleid saadi vastavalt 7 ja 6 ning esikümnekohti 52. Teistest riikidest kogusid medaleid Valgevene 7, võimsalt esinenud Mongoolia 5, Hiina 3 ning Holland, Poola, Ukraina ja Leedu kaks. Kaheksa medaliriigi järel kogus enim esikümnekohti – 4 – Eesti 15-liikmeline esindus.

Põhiturniiril oli viimase hetkeni medalikonkurentsis õdede Jalgade tugevaim kodune konkurent Karmen Kuusik (Nõmme Kabeklubi). Viimase vooru medalimängus tuli tal vastu võtta kaotus valgevenelannalt Viktoria Nikolajevalt, kellele see võit andis hõbemedali. Karmeni kogutud 11 punkti 18-st andsid talle kadettide konkurentsis viienda koha.

Triinu Jala kontosse jäi 10 punkti ja 11. koht. Meriliil ebaõnnestus turniiri teine pool, mil tal tuli kahe viigi kõrval vastu võtta ka kaks kaotust, mis juunioride konkurentsis andis talle 7 punktiga 16-st 16. koha.

Välkkabes läks ootuspärasemalt. Merilii kogus 9 (16-st) punkti, mis andis 7. koha. Nelja võidu kõrval tuli tal kolm kaotust vastu võtta vaid temast ettepoole platseerunud kabetajailt, kaasa arvatud maailmameistrilt Jana Jakubovicilt. Triinu kontosse tuli nelja võidu kõrvale kaks kaotust, kokku 11 (18-st) punkti ja samuti 7. koht. Karmen Kuusik kogus 9 punkti, mis andis 17. koha. Esikümnesse jõudis aga minikadettide arvestuses Priit Lokotar (Nõmme Kabeklubi) 10 (18-st) punkti ja 8. kohaga. Põhiturniiril oli ta 9 (18-st) punktiga 16.

Jõgeva Kabeklubi esindav minikadett Nona Nano kogus nii põhiturniiril kui välkkabes 6 (18-st) punkti ja teenis 24. koha.

Sel aastal seisavad olulise võistlusena ees veel Eesti võistkondliku meistrivõistlused nii 100- kui 64-ruudulisel laual.

UNO PLAKK

blog comments powered by Disqus