Merikene Annuk koostas fotonäituse Tallinna elamute keskkonnasõbralikust ümbrusest

Jõgeva fotograaf Merikene Annuk pildistas projektis Roheline õu osalenud Tallinna korteriühistute hooneid ja teisi rajatisi ning koostas piltidest näituse Vabaduse väljaku all tunnelis. Annuki sõnul võiks fotonäitustel tutvustada ka Jõgeva valla ja teiste Jõgevamaa omavalitsuste kauneid hooneid ja nende korrastatud ümbrust.

Merikene Annuki hinnangul on kaunim ümbrus Tallinna elamutel, mida ümbritseb hubane haljastus lilledega. “Inimesed on erinevad. Eks lillede ja põõsaste ning ka muruga tuleb vaeva näha, keegi peab ju nende eest ka hoolt kandma,” märkis ta.

“Vanu ja haigeid puid tuleb ikka maha võtta või oksi kärpida, kuid pildistamise mõttes on neid väga raske jäädvustada. Ümberkaudsed teavad ja märkavad, kui mõnda puud enam ei ole või seda kärbitud on. Võõrastel seda pildile saada ja näituseks üles panna on juba omaette loominguline katsumus,” rääkis fotograaf konkreetse loometöö iseärasustest.

“Jäädvustasin majade ümbrusi Tallinnas erinevates linnaosades. Maitsed ja meeled on erinevad rahvusest olenemata – kellele meeldivad lilled, kellele lihtsalt avarus ja muru, kellele aga hoopis maja ümbrus puude ja põõsastega,” ütles Merikene Annuk.

“Mida rohelisem on linn, seda kaunim ja armsam see on, seda puhtam õhk meid ümbritseb ning selle võrra tervemad ja rõõmsamad on inimesed selles linnas,” lisas ta.

Merikene Annuk on Rohelise õue projekti raames pildistanud kolmandat korda. “Esimesed minu tehtud teemakohased fotod said üles 2015. aastal, mil osutusin kahe hanke võitjaks. Siis sai koostatud nii fotoprojekt piltide ülesvõtmiseks kui näituse korraldamiseks ja ülespanemiseks. Kujundamiseks palusin appi sõbra ja sugulase Maris Korroli ning üles aitas tookord sättida hea sõber ja kunstihuviline Tiina Säälik. Eelmisel aastal tegin mina pildid, kuid kujunduse tööde osas tegin koostööd Mari Kadanikuga, kes siis toona näituse korraldamise hanke võitis. Tänavu juhtus siis jälle nii, et kogu töö – nii fotode tegemine kui ka näituse korraldamine tuli jälle minule. Et olin seda näitust juba kahel korral teinud, siis seekord oli lihtsam. Tead ja aimad enam-vähem juba eos, mida sinult oodatakse. Kujunduse osas sai ka seekord koostööd teha disaineri ja kujundaja Maris Korroliga. Näituse aitas üles riputada vend Kristjan Annuk.”

Merikene Annuki näitus Rohelise õue fotodest jääb Vabaduse väljaku all asuvas tunnelis avatuks tuleva aasta jaanuarini.

“Sellise fotonäituse võiks koostada ka Jõgevamaa kaunitest majadest ja nende ümbrusest,” märkis fotograaf.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus