Memmed ja taadid teevad Kuremaal väärika kevadpeo

Eeloleval laupäeval korraldavad Kuremaa Turismi-ja Arenduskeskus ja kultuuriselts Jensel koos koostööpartneritega Kuremaa mõisa pargis traditsioonilise Jõgevamaa Memme-Taadi kevadpeo „Nii hea on olla siin.”


Kuremaa Turismi-ja Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiina Tegelmanni sõnul tasub laupäeval Kuremaale tulla juba hommikul, sest kell 10 algab eestimaiste toodete laat. Veel on võimalik registreerida laadale kauplema.

Jõgevamaa Memme-Taadi kevadpidu algab traditsioonilise rongkäiguga Kuremaa järve äärest mõisaparki. Rongkäiku oodatakse kultuurikollektiive mitmekülgse sümboolika ja atribuutikaga. Piduliste poole pöördub tervituskõnega Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

„Tänavune Memme-Taadi pidu on pühendatud Eesti Vabariigi sajandale aastapäevale ja peaks tulema pidulik, armas, mõnus ja soe. Loodame, et kõigil on hea olla,” ütles peo kunstiline juht Lea Isotamm, kes loeb ka etteastete vahetekste, mis nii Eesti kirjanikelt laenatud kui ka tema enda välja mõeldud. Kunstiliseks juhiks on kultuuriseltsi Jensel eestvedaja Vello Pütsep, kellel on auväärne roll peol muusikalise meeleolu loomisel.

Peo avalauluna kõlab „Isamaa hiilgava pinnala”, mille autor on Juhana Ennola ja sõnad kirjutanud Lydia Koidula. Dirigeerib peo muusikajuht Kristiina Raja. „Esimese tantsuna esitame ühiselt „Kupparimuari”, mille autoriks on Tiiu Aasa,” ütles tantsujuht Maimu Karv.

Tiina Teglmanni sõnul on peol esindatud ligi kolmkümmend kultuurikollektiivi. „Põlvkondade sidusust loovad tantsulapsed Palamuselt, Palalt, Jõgevalt  ja Siimustist,” lisas ta. „Kindlasti annavad peole värvi ka seltskonnatantsud. Tantsimas on neli seltskonnatantsurühma,” märkis Lea Isotamm, kes ise juhendab naisrühma Paunvere „Maalid”.

„Seeniorieas naised ja mehed ootavad väga oma pidu ja hea, et Jõgevamaal jätkatakse traditsiooni selle korraldamiseks,” ütles Jõgeva muusikakooli pärimusmuusikaõpetaja Eha Niglas. Tema juhendatav ansambel „Tuustar” esineb nii iseseisvalt kui ka rahvapilliorkestri kooseisus.

„Tuleme Kuremaa peole alati särtsu täis ja tütarlapselikult nooruslike Assikvere Leedidega,” ütles nende juhendaja ning Pala piirkonna tantsuema ja kauaaegne kohalik haridusjuht Malle Weinrauch.

Jõgevamaa Memme-Taadi tantsupeo tehnilise poole eest hoolitseb tegus meeskond eesotsas kohaliku elu edendaja Eili Rajapuuga. „Memme-Taadi peol saab tutvuda ka Kuremaa lossiga,” teatas Vello Pütsep.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus