Meistrivõistlustelt jäi Põltsamaale kaheksa medalit

Möödunud pühapäeval said Põltsamaal Felixhallis teoks Eesti õpilaste meistrivõistlused maadluses.

Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme sõnul toimusid sellised võistlused Põltsamaal juba üheteistkümnendat korda.  Seekord kogunes siia üksteiselt mõõtu võtma 22 poiste- ja 12 tüdrukutevõistkonda ja maadlusmattidel käis kokku umbes 150 võistlejat, mis on nende võistluste rekord. Esindatud olid kõik tuntud maadlusklubid Eesti eri paikadest.

Paljude klubide seas paistsid arvuka esindatusega silma Viljandi ja Põltsamaa. Võistkondliku esimese ja teise koha pärast toimuski konkurents nende kahe klubi maadlejate vahel. Arved Külanurme sõnul on ülejäänud klubidel samuti häid maadlejaid, kuid sellist ühtlast tugevat taset nagu Viljandil ja Põltsamaal  teistel klubidel pole. Nagu möödunud aastalgi, võitsid Põltsamaa maadlejad kolm kuldmedalit. Eesti meistriks tulid Põltsamaalt Kaimo Aljas, Termet Ploovits, kes kaitses mullu võidetud esikohta, ning Kätlyn Kolpakov.

Finaali jõudsid Põltsamaalt veel kaks võistlejat.  Siim Miljand oli võistluste üllataja, kes lülitati võistkonda viimasel minutil. Finaalkohtumises pidi ta siiski leppima teise kohaga, sest tema vastaseks oli mullune Eesti meister. Teine finaali jõudnu oli Liina Tähnas, kes samuti teiseks jäi.

Pronksmedaleid said Põltsamaa maadlejad kolm. Nii pidi eelmise aasta meister Marek Kütt seekord leppima kolmanda koha ja pronksmedaliga, esimest korda jõudis aga medalile Jako Kivimägi. Ühe pronksmedali võitis Kristjan Orion. Ühtekokku võitsid Põltsamaa maadlejad nendelt võistlustelt kaheksa medalit.

Juba nädala pärast peetakse Viljandis Martin Kleini  mälestusvõistlused, kus osalevad ka Läti ja Leedu maadlejad. Põltsamaalt sõidab Viljandisse umbes 15-liikmeline võistkond.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus