Meistritiitleid Maardust

Möödunud nädalavahetusel peeti Maardu spordikeskuses sangpommispordi maailmameistrivõistlusi. Meistritiitleid tuli nii Eestisse kui ka meie maakonda üsna mitu. Püstitati ka kaks maailmarekordit — üks juunioride ja üks naisteklassis.

iii

Võistlustel osales 131 täiskasvanute ja juunioride klassi võistlejat ning 69 seeniori kaheksast riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest, Ukrainast, Venemaalt, Soomest ja Kasahstanist. Eesti 17-liikmeline võistkond teenis ühtekokku 17 esi-, viis teist ja ühe kolmanda koha.

Jõgevamaa sportlastest sai Mattias Viljamaa kuni 95 kg juunioride klassis hõbemedali. Kuni 95 kg seenioride klassis võistelnud Ülo Kuusk ja kuni 73 kg seenioride klassis võistelnud Ain Kurs said mõlemad kaks kulda, võites nii kahevõistluse kui ka nn pika tõukamise (selle ala puhul lastakse pommid pärast iga tõuget alla rippesse; tavalise tõukamise puhul jäetakse pommid tõugete vahel rinnale). Kuni 63 kg seenioride klassis võistelnud Heino Põldoja sai pikas tõukamises kulla ja kahevõistluses hõbeda, Elvi Bender võitis aga 68 kg naisseenioride klassis kulla. Tema rebimistulemus (naised ainult sel alal võistlevadki) — 256 korda — oli sealjuures üpris muljetavaldav. Veteranide võistkondlikus arvestuses oligi parim Eesti.

Et paljudel meie veteranidest, eriti Eesti Jõutõsteliidu sangpommisektsiooni esimehel Ülo Kuusel tuli tegelda ka võistluste korraldamisega, jäi neil selle võrra vähem aega oma võistlusvormi timmida, ent tulemused olid sellele vaatamata head. Ka võistluste korraldusega jäid külalised ülimalt rahule.

Lisaks sellele otsustati Maardus, et jõutõsteliidu sangpommisektsiooni asemel moodustatakse nelja klubi — Palamuse Spordiklubi, Jõgeva Raskejõustikuklubi Ramm, Järva-Jaani Spordiklubi ja Spordiklubi Vargamäe — baasil luua Eesti Sangpommispordi Liit. Selle viieliikmelisse juhatusse hakkavad jõgevamaalastest kuuluma Andres Metjer ja Ülo Kuusk. Viimane asub ka klubi presidendi ametisse.

iii

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus