Meie maakonna maisipõllud on suurenenud

Varasemate aastatega võrreldes külvavad Jõgevamaa põllumajandusettevõtted Pajusi ABF ja osaühing Sadala Agro tänavu söödakultuuriks rohkem maisi. Nüüdisaegsetes oludes esimesena meie maakonnas maisikasvatusega alustanud Põltsamaa firmas Viraito on selle põllukultuuri all olev pind  pidevalt sama suur olnud.

Aktsiaseltsis Pajusi ABF kasvatatakse tänavu maisi 100 hektari võrra suuremal pinnal kui varem. Kokku külvatakse maisi 240 hektarile, millest on veel külvata 60,” ütles ettevõtte juht Lembit Paal. Tema sõnul ajendab maisi kasvatama ka maadenappus söötade tootmiseks. Meie eesmärk on kasvatada maisisorte, mis ligi kahesaja päevaga küpseks saavad,” ütles Paal.

Torma valla osaühingus Sadala Agro lõpetati maisikülv kolmapäeval.  Külvasime maisi 300 hektarile ja suurendasime külvipinda 50 hektari võrra,” teatas juhataja Ahti Kalde. Kasvatame viit erinevat maisisorti ja vaatame, milline neist rohkem energiat annab,” lisas ta.

Põltsamaa valla osaühingus Viraito kasvatatakse maisi kaheksandat aastat ning nagu varemgi, on külvipind 36 hektarit. Maisi hakkasime külvama eelmise nädala neljapäeva õhtul ning reede varahommikuks saimegi tööga ühele poole,” ütles juhataja Toivo Kens, kinnitades, et mais on hea energiasööt nii noorloomadele kui ka lüpsikarjale. Mais teeb söödaratsiooni väga tervislikuks,” märkis ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus