Meie kolm armsat koduvärvi

Loodetavasti on täna väga paljud hooned, nii ametlikud kui kodused, sinimustvalgega ehitud.

Tänu omaaegsetele ärksatele eesti soost  tudengitele saab meie trikoloor, mis 1918. aasta novembris ametlikult Eesti Vabariigi lipuna kasutusele võeti, täna 132 aastaseks, sest juba 1884. aasta 4. juunil õnnistas rühm haritlasi selle Otepääl.

Meie maakonna, eriti Põltsamaa kandi rahval on aga põhjust iseäranis uhke olla selle üle, et just kunagises Liivimaa kuningriigi pealinnas õmmeldi valmis see kõige esimene iseolemise sümbol, mis on muide tänaseni alles.

Meie rahvusvärvid toodi jälle avalikult välja 1988. aastal ja esialgu mäletatavasti kolme eri värvi plaguna, aga peagi sai sinimustvalge tervikliku lipuna  järjest enam õigusi, kuni see 1989. aasta 24. veebruaril rahvuslipuna Pika Hermanni torni heisati ja augustis 1990 taas riigilipuks kinnitati. Veel on meie hulgas neid, kes esimest sinimustvalge aega mäletavad ning okupantide kiuste oma riigi lippu peitsid lootuses, et ehk tuleb kord aeg… Ja väga palju on neid, kes Eesti riigi taassünni ajal  trikoloori heiskamist pisarsilmi jälgisid. Tuletagem seda täna taas meelde ja ärgem unustagem armsaid koduvärve välja tuua.

blog comments powered by Disqus